piątek, 10 maja 2024 17:14

Gonili z różnym skutkiem - Orzeł wyciągnął remis, Gryf II nie dał rady

PIŁKA NOŻNA. W minioną sobotę zespoły piątoligowe z powiatu tczewskiego grały z trudnymi rywalami. Gryf II podejmował Pogoń Prabuty, a Orzeł Subkowy walczył o punkty w Starogardzie Gd.

Orzeł pokazał w Starogardzie charakter. Zespół Piotra Pustkowskiego walczył do końca. Jeszcze do 76. minuty piłkarze Jarosława Kotasa prowadzili 3:1. W 89. minucie Orzeł "wyciągnął" wynik na 3:3.
Pierwsza połowa była wyrównana. W 14. minucie po akcji Ariela Staniszewskiego i pechowej interwencji Piotra Prokopowa Orzeł objął prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy starogardzianie wyrównali na 1:1. Do siatki piłkę po stałym fragmencie gry skierował Mateusz Dubiela. W drugiej połowie dominowali gospodarze, ale popełniali też proste błędy w obronie. W 57. minucie Kacper Siora minął kilku subkowian i zakończył swoją akcję skutecznym strzałem. Trzy minuty później na 3:1 podwyższył Krzysztof Rzepa i wydawało się, że KP ten mecz wygra. Tym bardziej, że uskrzydleni gospodarze z łatwością zaczęli tworzyć kolejne sytuacje strzeleckie. Świetnie jednak spisywał się w bramce Orła Dawid Pelcer. Jego koledzy za to postarali się o gola kontaktowego, którego strzelił Jacek Kołodziej. W 89. min po dośrodkowaniu w światło bramki z rzutu wolnego Andrzej Ciosek tyłem głowy zdobył bramkę na remis. W doliczonym czasie gry KP mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak Pelcer dwukrotnie wygrał pojedynki sam na sam ze starogardzianami.
Zespół rezerw Gryfa Tczew podejmował trzeci zespół w tabeli. Do 30 minuty było bezbramkowo. Potem goście zdobyli dwa gole i schodzli do sztani prowadzac. W 50. minucie Pogoń strzeliła trzecia bramkę i wydawało się, ze jest po meczu. Piłkarze Mikołaja Bykowskiego w końcówce wrócili jednak do gry. Dwa gole gryfitów sprawiły, że ostatnie minuty spotkania były bardzo emocjonujące, bo w doliczonym czasie tczewianie mieli nawet szansę na wyrównanie.