Piątek, 24.05.2019

Jak wybrać dobry pakiet medyczny?

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać dobry pakiet medyczny?
Polisa zdrowotna to świetny produkt, który udostępni nam szybką i specjalistyczną opiekę zdrowotną. Możemy oczekiwać krótkich terminów oczekiwania na wizytę u lekarza, darmowych badań diagnostycznych oraz innych form wsparcia.

Musimy jednak wiedzieć – na co zwracać uwagę i czym się kierować, wybierając polisę zdrowotną. Niektóre oferty diametralnie różnią się od siebie w zakresie usług, jakie oferują, o czym warto wiedzieć wcześniej.

 

Koszt ubezpieczenia zdrowotnego

Pierwszą rzeczą, która ma dla nas kluczowe znaczenie w decyzji czy kupić ubezpieczenie czy też nie – jest cena polisy. Większości z nas wydaje się, że przyjdzie nam płacić jakąś wysoką cenę, która mocno obciąży nasz budżet miesięczny.

Nic bardziej mylnego – polisa zdrowotna może być tańsza niż abonament telefoniczny czy rachunek za internet lub telewizję cyfrową. Korzyści jednak, jakie możemy czerpać z tytułu posiadanej polisy – są nieocenione.

Załóżmy taką sytuację, która w publicznej służbie zdrowia jest nagminna – zaczynamy odczuwać pewne problemy ze zdrowiem, podejrzewamy chorą tarczycę. Udajemy się do lekarza pierwszego kontaktu, ponieważ wymagane jest skierowanie do endokrynologa. Na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu czekamy 3 dni, z kolei czas oczekiwania na wizytę u specjalisty to 6 miesięcy. W tym czasie dolegliwości mogą stać się bardzo uciążliwe w codziennym życiu, nie wspominając o tym, że na tarczycy mogą pojawić się guzy, które należałoby szybko usunąć, by nie zagrażały naszemu życiu.

W podobnej sytuacji najczęściej udajemy się do prywatnego gabinetu lekarskiego, gdzie niepotrzebne jest nam skierowanie, jednak wizyta to średnio koszt rzędu 200-300 zł. Niektóre choroby wymagają jednaj regularnych wizyt u lekarza oraz zakupu leków. Może to oznaczać, że 200-300 zł będziemy wydawać co kwartał, a każdego miesiąca będziemy musieli opłacać leki.

Z kolei koszt ubezpieczenia zdrowotnego to wydatek rzędu 30 -200 zł. Cena zależy od nas, ponieważ my sami decydujemy o tym, na którą ofertę się zdecydujemy. W cenie 32 zł miesięcznie (oferta TU Zdrowie) możemy liczyć na pomoc 16 specjalistów oraz 190 badań diagnostycznych. Górna granica wiekowa w przypadku tej polisy to 70 lat.

Czas trwania umowy to 12 miesięcy i dotyczy to każdej oferty. Polisa zdrowotna jest zawierana na rok, z możliwością kontynuowania.

Jeśli interesuje nas taka forma ochrony, warto sprawdzić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie będziemy mieli szansę porównania wielu ofert ze sobą.

 

Polisa zdrowotna – na czym polega i kiedy się przydaje?

Po co właściwie nam ubezpieczenie zdrowotne? Możemy się zastanawiać, szczególnie, gdy posiadamy ubezpieczenie zdrowotne z tytułu zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę.

Jednak każdy, kto korzystał z pomocy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, wie jak długie kolejki przypadają na wizyty u specjalisty, jak wygląda kwestia badań diagnostycznych – tylko część jest darmowa, a coraz częściej badania wykonuje firma zewnętrzna.

Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia nam przede wszystkim:

  • Wizytę u lekarza pierwszego kontaktu tego samego dnia;
  • Wizytę u specjalisty bez skierowania;
  • Wizytę u specjalisty w ciągu kilku dni roboczych;
  • Darmowe badania diagnostyczne.

Oznacza to, że kwestia pomocy medycznej jest maksymalnie ułatwiona. A to wszystko w ramach stałego, niewysokiego abonamentu.

Niektóre oferty gwarantują również opiekę stomatologiczną, darmowy rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, wsparcie psychologa czy transport medyczny. Możemy otrzymać również pomoc domową po hospitalizacji, gdy musimy więcej odpoczywać, wizyty domowe pielęgniarki czy pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.

 

Przed zakupem porównajmy kilka ofert

Wszystkie zakupy, jakich dokonujemy, opierają się na porównaniu kilku produktów. Dotyczy to zarówno zakupów spożywczych, odzieżowych, jak i tych większych wydatków, jak np. zakup samochodu. Jeśli zatem interesują nas ubezpieczenia zdrowotne od PZU w www.ubezpieczeniaonline.pl, miejmy świadomość, że inne towarzystwa ubezpieczeniowe mogę zaoferować nam równie wiele np. w lepszej cenie. Towarzystw ubezpieczeniowych mamy na polskim rynku naprawdę sporo, zatem i możliwości poszczególnych ofert są niezwykle różnorodne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: