Poniedziałek, 26.08.2019
Dovista praca
Dovista praca
Dovista praca

Jak poradzić sobie z trądzikiem?

  • 11.02.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak poradzić sobie z trądzikiem?

Trądzik jest problemem, który spotyka najczęściej osoby w młodym wieku. Jednak coraz więcej osób dorosłych również nie jest sobie w stanie poradzić z tym schorzeniem. Nie możemy jednak liczyć, że pryszcze i zaskórniaki zaczną sama znikać. Nie wskazane jest również ich leczenie na własną rękę, czy całkowite ignorowanie problemu. Trądzik od pewnego czasu jest uznawany za poważną chorobę i jeśli pojawiają się u nas jej objawy, to najlepiej udać się po poradę do lekarza dermatologa. On powinien nam podpowiedzieć, jak walczyć z trądzikiem i przepisać odpowiednie leki. Trzeba również wiedzieć, jak walczyć z trądzikiem domowymi sposobami - po więcej porad przejdź na stronę https://byc-zdrowym.pl/blog-zdrowiu-nasze-porady/.

O trądziku i jego leczeniu


Wiele osób mających problem z trądzikiem, decyduje się na zastosowanie metod, które nie koniecznie są skuteczne, a dodatkowo mogą one doprowadzić do pogorszenia się sytuacji. Takie metody to na przykład ręczne oczyszczanie twarzy, czy też robienie domowych parówek. Często stosuje się również żele myjące, które mają w sobie wiele aktywnych składników, które jedynie wysuszają skórę i przyczyniają się do zwiększenia łojotoku skóry. Pojawiają się również pomysły na wystawienie twarzy do słońca, ponieważ zwalcza ono trądzik. Ten sposób również nie jest skuteczny, a dodatkowo może on prowadzić do zaostrzenia się problemu. Na szczęście w obecnych czasach pojawia się coraz więcej sposobów na walkę z trądzikiem, które mają rzeczywiste i skuteczne działanie. Wiele z nich pomaga pozbyć się trądziku raz na zawsze.
Najważniejsze jest jednak to, byśmy oddali się w ręce specjalisty. Dermatolog powinien ocenić naszą skórę i sprawdzić stan trądziku. Jest wiele rodzajów tej choroby i w zależności do rodzaju dobiera się sposoby leczenia. Warto pamiętać, że w przypadku tej choroby najlepiej sprawdzają się delikatne metody, które dają stopniowe rezultaty. Lepiej nie wybierać takich sposobów leczenia trądziku, jak mechaniczne oczyszczanie, czy inne zabiegi, które jedynie podrażniają naskórek i dają chwilowe efekty. Po zakończeniu zabiegów na skórze pojawić się może jeszcze więcej zmian.

(Sprawdź naszą recenzję Nonacne - https://byc-zdrowym.pl/nonacne-opinie-cena-sklad/)

Przy trądziku łagodnie myj twarz

Wiele osób, które mają trądzik popełnia błąd i do pielęgnacji skóry wybiera antybakteryjne mydła i inne kosmetyki. Wydaje nam się, że główną przyczyną trądziku są gromadzące się na skórze bakterie, a prawda jest taka, że to zmiany hormonalne najczęściej wpływają na stan naszej skóry. A preparaty antybakteryjne mogą przyczynić się do wysuszenia skóry, jednak nie będą one miały większego wpływu na leczenie trądziku. A dodatkowo wysuszenie może sprawić, że na skórze pojawi się jeszcze więcej pryszczy, a problem trądziku nie rozwiąże się tylko się zaostrzy.

Najlepiej więc stosować łagodne preparaty do mycia skóry. Skóra powinna być myta nie więcej niż dwa razy dziennie. Jest to wystarczający sposób na jej oczyszczenie, a ednoczesne niewysuszenie naskórka. Koniecznie sprawdź składu kosmetyków i wybieraj tylko te, w których nie pojawiają się produkty, które mają silne i drażniące działanie. Warto również pamiętać, by nie myć twarzy wodą. Taki zabieg może sprawić, że skóra nie zostanie dokładnie oczyszczona, a to tego zwiększy ona ilość wydzielanego łoju, ponieważ skóra zacznie się osuszać. Przez to skóra stanie się nadmiernie natłuszczona, a to sprzyja zbieraniu się zanieczyszczeń, a to z kolei może prowadzić do zwiększenia się problemów trądzikowych.


Pamiętaj o tonizacji i nawilżaniu skóry

Umycie twarzy to nie wszystko. Na tym pielęgnacja cery treningowej nie powinna się skończyć, więc pamiętaj, że potrzebujesz więcej kosmetyków, by poprawić stan skóry. Konieczne jest używanie toniku, ponieważ jego zadaniem jest zmniejszenie ujścia gruczołów łojowych, a to zdecydowanie odświeży skórę i poprawi jej wygląd. Pamiętaj jednak, by nie wybierać toników z alkoholem, ponieważ przyczyni się on do zwiększenia ilości łoju, gdyż gruczoły łojowe zostaną podrażnione i pobudzone do pracy. Warto również wybierać dobry krem nawilżający. Używanie go jest konieczne kiedy skóra jest przesuszona i nadmiernie podrażniona. Pamiętaj jednak, że krem powinien być lekki i naturalny, ponieważ niektóre kremy mogą zapychać pory.

Nie zapomnij o złuszczaniu skóry

 

Na skórze trądzikowej może pojawić się stary naskórek, który blokuje działanie gruczołów łojowych i sprawia, że skóra staje się szorstka i wrażliwa. Jednak do jej odnowienia nie należy stosować peelingów mechanicznych. Bardzo często mają one w składzie ostre drobinki, które sprawiają, że objawy trądziku zaczną się nasilać. Cera trądzikowa potrzebuje peelingów enzymatycznych. W ich składzie znajdują się enzymy roślin i owoców, a dzięki temu mają one zdolność do rozpuszczania martwych komórek. Warto również sięgać po kremy z kwasami owocowymi. Mają one zbawienny wpływ na skórę, ponieważ przyczyniają się one do rozjaśnienia skóry, jej wygładzenia, a także zmniejszenia przebarwień i regulowania pracy gruczołów łojowych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: