Czwartek, 17.01.2019

Śniegowce - praktyczne buty na zimę

  • 8.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Śniegowce - praktyczne buty na zimę
Śniegowce są zaprojektowane, aby utrzymać ciepło stóp w niskich temperaturach i dlatego są popularnym wyborem obuwia zimowego również i w naszym kraju, gdzie o tej porze roku zwykle nie możemy narzekać na nadmiar słońca. Przygotowaliśmy ten przewodnik dotyczący śniegowców, aby objaśnić ich różne funkcje i pomóc znaleźć odpowiednie śniegowce dla Ciebie.

Konstrukcja śniegowców

 

Górne części cholewek mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Najczęściej śniegowce posiadają cholewki:

 

  • tekstylne

  • nylonowe

  • zamszowe

  • skórzane.

 

Podeszwy środkowe i wkładki są dodatkowo wyściełane, co zapewnia dodatkową amortyzację. Niektóre z śniegowców mają również profilowaną wkładkę dla lepszego wsparcia łuku stopy. Zazwyczaj podeszwy środkowe i wkładki wykonane są z pianki EVA - jest to pianka kompresyjna, która jest lekka i przyjemna w kontakcie ze stopami. Wkładki do butów śnieżnych mogą być również wyłożone sztuczną skórą owczą lub innymi miękkimi tkaninami.

 

Śniegowce mają bardziej miękką i elastyczną podeszwę niż buty do chodzenia lub trekkingu. Głęboki bieżnik na podeszwach zapewnia przyczepność i stabilność na śliskich nawierzchniach, a jeśli są to śniegowce naprawdę wysokiej jakości sprawdza się też w ekstremalnych warunkach.

 

Znajdź śniegowce odpowiednie do warunków

 

Jak zobaczysz na https://manwoman.co wielu producentów w opisach śniegowców wskazuje na konkretne zakresy temperatury, do których dane buty się nadają - aby pomóc wybrać odpowiednie śniegowce do planowanej aktywności lub miejsca docelowego. Ta wysokość temperatury określa w jakim zakresie dane śniegowce sprawią, że Twoim stopom będzie w nich ciepło i wygodnie. Na przykład jeśli w opisie znajdziesz „-20 stopni” oznacza to, że są one w stanie utrzymać stopy w cieple nawet w warunkach tak niskiej temperatury. Ale uwaga – te oceny powinny zawsze być traktowane jako wskazówki, ponieważ istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na odczuwalny komfort cieplny np. stan zdrowia, aktywność fizyczna, czas ekspozycji, skarpetki, warunki pogodowe czy pocenie się.

Grupa Tipmedia
Podziel się: