Zalety stosowania diety pudełkowej w sportach wytrzymałościowych.

  • 21.10.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Zalety stosowania diety pudełkowej w sportach wytrzymałościowych.
Sporty wytrzymałościowe z pewnością wymagają specjalnie dostosowanej diety. Bieganie czy długa jazda na rowerze wymaga dużej ilości sił, które biorą się z jedzenia. Wymagają również sporej ilości czasu, a nie każdy ma czas na gotowanie. Świetnym pomysłem może być wtedy dieta pudełkowa. Czy catering dietetyczny spełni pełne zapotrzebowania na wysiłek w sportach wytrzymałościowych? 

 

Dieta w sportach wytrzymałościowych 

Sporty wytrzymałościowe cieszą się w Polsce coraz to większą popularnością. Treningi oparte na bieganiu, jeździe na rowerze czy pływaniu to wciąż niesłabnący trend. Popularnością cieszy się też triathlon, interwały czy wspinaczka górska. W swojej prostszej wersji nie wymaga on nadzwyczajnej diety. Catering dietetyczny Siedlce może jednak okazać się niezbędny przy zaawansowanym treningu, trwającym nawet kilka godzin dziennie.

Diety w sportach wytrzymałościowych wymagają między innymi dużej ilości węglowodanów. Nie każdy ma jednak czas na codzienne przygotowywanie ryżu czy kaszy. Trzeba zaplanować również posiłki z dużą ilością żelaza, gdzie długotrwały trening powoduje wiele strat substancji mineralnych. Niestety nie wszyscy przejmują się dokładnym wyliczaniem poszczególnych witamin czy minerałów. Na szczęście wszystko to może zapewnić dieta pudełkowa

Zalety diety pudełkowej 

Dieta pudełkowa opracowywana jest zazwyczaj przez wyspecjalizowanych dietetyków. Uwzględniają oni różne niestandardowe diety i dodatkowy wysiłek fizyczny. Nie inaczej jest ze sportem wytrzymałościowym, gdzie uwzględni się dodatkowe zapotrzebowanie na żelazo lub węglowodany. Catering dietetyczny nie oznacza jednak stale tych samych posiłków. Jest ona bardzo zróżnicowana, jeśli chodzi o składniki, a przy okazji bardzo smaczna. Dostosowana jest również do danego wzrostu, wagi, a nawet płci. 

Dużą zaletą diety pudełkowej jest zaoszczędzony czas. Tworzenie posiłków we własnym zakresie może zajmować niekiedy parę godzin. Powtarzanie tego codziennie oznacza mniej czasu na bieganie czy jeżdżenie. Zaoszczędzony czas sportowiec bez wątpienia woli poświęcić na trasie, zamiast w kuchni. Należy zaznaczać, że nie oznacza to istotnej oszczędności pieniędzy. Catering dietetyczny jest czasami na podobnym poziomie cenowym co jedzenie w knajpach i restauracjach. Nie jest też dużo droższy od tradycyjnego gotowania, spoglądając na aktualne ceny produktów spożywczych. 

Wygoda stosowania 

Dieta pudełkowa umie dostosować się do aktualnych wymagań klienta. Może on odebrać posiłki rano przed treningiem lub pracą. Równie dobrze może to być wieczór dnia poprzedniego. Pakowane są one w bardzo wygodne opakowania, a wiele z nich nadaje się do ponownego wykorzystania. W ten sposób można je bezpiecznie umieszczać codziennie w lodówce i odgrzewać w interesującym nas momencie. Wiele z potraw nadaje się do spożycia bezpośrednio z pudełka. To świetna opcja w przypadku pracy czy studiów, gdzie nie trzeba myśleć o kupowaniu czegoś na miejscu. Catering dietetyczny dostosowany jest również dla osób na konkretnych dietach: wegańskiej, wegetariańskiej, keto lub DASH. 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: