Książka. Doktor Danuta Galewska 1935-2012. Życie z pasją i w trosce o bliźnich

  • 26.08.2014, 09:31
  • CC
Książka. Doktor Danuta Galewska 1935-2012.  Życie z pasją i w trosce o bliźnich

Podziel się:

Oceń:

Prawie 100 osób zgromadziło się w poniedziałek 25 sierpnia w Fabryce Sztuk w Tczewie na wieczorze autorskim z okazji wydania książki o doktor Danucie Galewskiej. Autorami książki są Adam Galewski i Jan Kulas, którzy w ponad 400-stronicowej pracy zebrali ponad 60 wypowiedzi i wspomnień osób, które znały i współpracowały z znaną i cenioną lekarką w tczewskim, elbląskim i fromborskim środowisku.

Doktor Danuta Galewska, która odeszła od nas ponad 2 lata temu, zawsze kojarzyć się będzie z zaangażowaniem i niesieniem pomocy potrzebującym. Pracowała na rzecz trzeźwości wielu ludzi dotkniętych chorobą alkoholizmu. W okresie stanu wojennego działała w podziemnej „Solidarności” i wspierała osoby represjonowane, stąd zawsze będzie kojarzyć się jako wyjątkowa postać w tczewskiej „Solidarności”. Swoim życiem dawała przykład pracowitości i patriotyzmu, miłości bliźnich i Ojczyzny. Książka upamiętnia Jej wielki wkład w rozwój naszego regionu i kraju. Autorzy nie przypadkiem zorganizowali promocję książki w ramach 34-rocznicy powstania „Solidarności”, chcąc uczcić w ten wyjątkowy sposób cenny dorobek życia doktor Danusi.

Zobacz galerię zdjęć!

Książka będzie do nabycia w tczewskich księgarniach.

CC

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 29.06.2020, 02:02
Była dla mnie przyjacielem rodziny..tyle mi pomogła zawsze waliłam do niej do domu jak w dym swojego czasu przyjezdzala do nas była códowna i teraz wzbogaciła grono aniołów :( :( Gdzie dostane te ksiazke juz rycze:(
Lol
Lol 16.12.2018, 08:03
Pamietam ta esesmanke jak zlecala torturowanie pradem I zastrzykami podleglych jej pacjetow
m
m 17.12.2018, 03:17
TY GNOJU!!!JAK TY ***U MOZESZ TAK PISAC O TAK DOBRYM CZLOWIEKU!!!PAMIETAJ!!!KARMA WRACA;A WIEC TWOJE ZLO WROCI TEZ!!!!
Adw. Andrzej Koziołkiewicz
Adw. Andrzej Koziołkiewicz 21.07.2018, 19:36
Pamiętam Panią doktor Galewską z lat siedemdziesiątych oraz z okresu stanu wojennego. W stanie wojennym pomagała wielu osobom represjonowanym za przekonania, w tym w tzw. oddotraźnianiu spraw politycznych. R.I.P.

Pozostałe