Środa, 19.12.2018

Już myślą o wigilijnym spotkaniu i publicznym opłatku

  • 23.11.2009, 00:00
  • Janusz Cześnik
Podziel się:
Oceń:
TCZEW. Tradycyjnie mają wystąpić chóry, zespoły wokalne i schole. Ma być poczęstunek, atrakcją dla dzieci będzie żywy żłóbek i jasełka. Już za niecały miesiąc odbędzie się kolejna wspólna wigilia.
Już za niecały miesiąc odbędzie się kolejna wspólna tczewska wigilia. To już siódme takie spotkanie dla mieszkańców nie tylko grodu Sambora.


Zanim zasiądziemy przy wigilijnych stołach w swoich domach, 20 grudnia o godz. 15 na skwerze Kopernika w Tczewie będziemy mogli tradycyjnie podzielić się opłatkiem, zaśpiewać wspólnie kolędy, wysłuchać życzeń i występujących zespołów oraz skosztować poczęstunku. Ubiegłoroczna wigilia zgromadziła ok. 6 tys. mieszkańców Tczewa.

Jak ten czas leci
Niedawno w budynku magistratu odbyło się spotkanie organizatorów wigilii i darczyńców.
- Jest taki czas, gdy po całorocznej bieganinie przychodzi chwila wytchnienia – mówił Zenon Odya, prezydent Tczewa. – Moment, gdy cieplej na siebie spoglądamy, dzielimy się dobrym słowem.
- Cieszę się z tak licznego wstawiennictwa – dodał Zenon Drewa, wiceprezydent Tczewa. -Chcielibyśmy powielić ubiegłoroczne standardy, choć w tym roku nie będzie brakowało nowych akcentów.
Przypomnijmy, że spotkanie organizuje samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Starostwa Powiatowego.

Wigilia dla wszystkich
 - To jedyna tak duża wigilia – informuje Stefan Kukowski. - Bądźcie z tego dumni. Przy czym to nie jest wigilia wyłącznie miasta ani, Broń Boże, dla ubogich. Jest miejscem spotkania dla wszystkich.
Informacja o wigilii poza plakatami i zapowiedziami ma zostać podana również w tczewskich kościołach. Podczas spotkania zaapelowano do mieszkańców o przybycie punktualnie na godz. 15. O tej godzinie prof. Jan Bernard Szlaga, biskup pelpliński, udzieli błogosławieństwa i wydawany będzie opłatek (przygotowano 14 tys.) oraz - po raz pierwszy - śpiewniki (6 tys.).
Tradycyjnie też wystąpią chóry, zespoły wokalne i schole. Nie zabraknie poczęstunku, również na gorąco, dzięki darczyńcom, piekarzom, cukiernikom i restauratorom. Podobnie jak w ub. roku atrakcją dla dzieci będzie żywy żłóbek i jasełka.
Jak zwykle jest to duże przedsięwzięcie logistyczne, możliwe dzięki wielu służbom miejskim, tczewskim saperom i harcerzom. Organizatorzy liczą na duży udział młodzieży w samej wigilii, jak i przy organizacji (pamiątki, dary dla dzieci). Będzie punkt medyczny.

Dołącz do darczyńców
Ci, którzy chcieliby wesprzeć organizatorów w przygotowaniu spotkania opłatkowego proszeni są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (tel. 058/ 777-00-20, wew. 43) w sprawach dotyczących gastronomii oraz z Wydziałem Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim w Tczewie (pl. Piłsudskiego 1, tel. 058/ 7759-327) – w pozostałych sprawach organizacyjnych.

Janusz Cześnik

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe