Akumulator Społeczny Fundacji pokolenia przyznał dotacje na inicjatywy lokalne

  • 30.06.2022, 15:37
  • Wawrzyniec Mocny
Akumulator Społeczny Fundacji pokolenia przyznał dotacje na inicjatywy… Z. Mocny

Podziel się:

Oceń:

W trakcie naboru wniosków do Akumulatora Społecznego – konkursu grantowego Fundacji Pokolenia wpłynęły 34 wnioski od organizacji i grup nieformalnych z powyższych powiatów, z czego 28 otrzymało pozytywną ocenę formalną. Lokalne komisje konkursowe oceniły wszystkie te aplikacje i wybrały 13 (aktualizacja: 14) do dofinansowania. Z Akumulatora na dofinansowanie lokalnych inicjatyw w powiecie tczewskim wpłynie w tym roku 59 tys. zł.

Lokalna komisja konkursowa w składzie:

- powiat tczewski: Łukasz Rościszewski (przedstawiciel lokalnego Operatora Funduszu – Fundacja Pokolenia), Ewa Czeplina i Joanna Aszyk (przedstawicielki innego Operatora Funduszu – LGD Chata Kociewia), Joanna Machnicka (przedstawicielka Powiatu Tczewskiego) i Babara Jackiewicz (przedstawicielka Radia Tczew i Telewizji TeTka) na posiedzeniu 23 i 24 maja 2022 podjęła decyzję o dofinansowaniu 7 projektów* (aktualizacja: 8 projektów) z najwyższą liczbą punktów (według średniej z czterech niezależnych ocen): WYNIKI konkursu 2022 – powiat tczewski oraz Protokół z prac komisji – powiat tczewski TUTAJ

 

- powiat gdański: Artur Rajkowski (przedstawiciel lokalnego Partnera Funduszu – Fundacja Pokolenia), Maria Witecka-Wiese (przedstawiciel lokalnego Operatora – Pomorska Sieć COP), Artur Milarski (przedstawicielka innego Operatora Funduszu – Fundacja Strefa Mocy) i Anna Witkowska-Niedźwiecka (przedstawicielka powiatu gdańskiego) na posiedzeniu 23 maja 2022 podjęła decyzję o dofinansowaniu 6 projektów z najwyższą liczbą punktów (według średniej z czterech niezależnych ocen): WYNIKI konkursu 2022 – powiat gdański oraz protokół z prac komisji – powiat gdański możesz pobrać TUTAJ

 

Dzięki otrzymaniu dodatkowego wkładu od samorządu powiatu tczewskiego pula na granty została zwiększona. W związku z tym finalnie w konkursie w powiecie przyznano 8 grantów na sumę 32 tys. zł. Razem z dotacjami w powiecie gdańskim łącznie na dofinansowanie lokalnych inicjatyw w tym roku przeznaczyliśmy 59 tys. zł!

Za organizację konkursu na terenie powiatów: gdańskiego i tczewskiego odpowiada Fundacja Pokolenia.

 

Opr. (tomm)/Fot. Z. Mocny

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe