Dofinansowanie na modernizację Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie na 30-lecie fundacji holdingu Dovista

  • 23.06.2022, 14:22
  • Wawrzyniec Mocny
Dofinansowanie na modernizację Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie na 30-lecie… Dovista

Podziel się:

Oceń:

4 czerwca, na Festynie Rodzinnym w Tczewie odbyło się specjalne wystąpienie prezesa Dovista Polska Wojciecha Baszkowskiego z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej VKR, podczas którego nastąpiło przekazanie na ręce władz Tczewa czeku na kwotę 1,2 mln zł.

Dofinansowanie zostanie wykorzystane na odnowienie bulwarów nadwiślanych w ramach projektu Fundacji o nazwie „Green Area”. Projekt zakłada gruntowną modernizację ciągu pieszo-rowerowego, nowe nasadzenia zieleni oraz przestrzeń do atrakcyjnych imprez plenerowych. Kwota dotacji jest najwyższą w historii samorządu Tczewa dotacją prywatną przeznaczoną na cel publiczny.

Dotację otrzymały też inne miasta jak: Gniezno, Namysłow i Raszyn. Łączna przekazana kwota wynosi 5,4 mln zł.

Program grantowy „Green Area” został ogłoszony przez Fundację Pracowniczą wiosną 2021 r. z okazji 30-lecia jej działalności. Impulsem do jego stworzenia był czas pandemii COVID-19, kiedy to wielu pracowników było zmuszonych do ograniczenia swoich aktywności na świeżym powietrzu. Ideą projektu jest stworzenie innowacyjnej zielonej przestrzeni publicznej dla działań edukacyjnych i rekreacyjnych na rzecz społeczności pracowniczych i innych grup mieszkańców.

Pełna nazwa programu społecznego to „Tereny zielone & rekreacja na świeżym powietrzu” („Green Areas & oudoor life”). W ramach prac planuje się poprawę ciągów komunikacyjnych, budowę małej sceny i... toalety.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe