Nowe stawki czynszów zamieszkania komunalne od 1 września...

  • 27.05.2022, 11:56 (aktualizacja 27.05.2022, 11:58)
  • Wawrzyniec Mocny
 Nowe stawki czynszów zamieszkania komunalne od 1 września... UM w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w marcu br. zwróciło się z wnioskiem do Prezydenta Miasta o zaakceptowanie zmian stawek czynszu dla lokali komunalnych, należących do zasobów mieszkaniowych Gminy Miejskiej Tczew oraz dla lokali społecznych należących do TTBS.

Powodem takiej decyzji są stale rosnące koszty eksploatacyjne, związane z utrzymaniem zasobu mieszkaniowego, które ponosi Spółka. Poza tym TTBS stara się o kredyty pod budownictwo mieszkaniowe na wynajem w banku BGK i to bank wskazał na pogarszające się wskaźniki finansowe Spółki, zwracając jednocześnie uwagę na konieczność podnoszenia stawek czynszu. Jest to jeden z warunków otrzymania kredytu przez Spółkę.

TTBS wcześniej już planował zmiany stawek czynszowych, jednakże w zeszłym roku i dwa lata temu na przeszkodzie stanęła m.in. pandemia. Należy przypomnieć, że obecna stawka czynszowa była utrzymywana przez wiele lat na niezmienionym poziomie. Podwyżki za usługi i media, m.in. za energię elektryczną, sprzątanie, konserwację i przeglądy, ubezpieczenie, podatki od nieruchomości czy użytkowanie wieczyste, spowodowały konieczność wprowadzenia podwyżek stawek czynszu.

Obecne stawki czynszu w zasobach komunalnych oraz w lokalach TTBS są niższe od średnich stawek występujących dziś na rynku w podobnych miastach. Dlatego zaproponowane podwyżki będą wprowadzane stopniowo, na umiarkowanym poziomie, ale cyklicznie, corocznie, tak by zapewnić dostosowywanie stawek czynszu do panujących warunków rynkowych.

W maju najemcy otrzymają informację o zmianie stawek czynszu. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 września 2022, więc w bieżącym roku podwyżka dotyczyć będzie 4 ostatnich miesięcy.

(TTBS)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe