piątek, 29 marca 2024 13:05

Piłka jest okrągła! Tczewianki jednym punktem oddały mecz rzeszowiankom...

W 20 kolejce Pogoń udała się do Rzeszowa, aby rozegrać spotkanie z tamtejszą Resovią. Niestety mecz zakończył się porażką 3-2 dla gospodyń.

Autor: Pogoń Tczew

W pierwszej połowie tczewianki stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, jednakże tylko jedną zamieniły na bramkę. W sytuacji 1x1 z bramkarką znalazła się Viktoria Osowska. Podczas próby minięcia lepsza okazałą się broniącą, jednakże po interwencji bramkarki, piłka znalazła się pod nogami Jędrzejewskiej, a ta technicznym strzałem umieszcza piłkę w bramce.

Druga połowa zaczęła się świetnie dla tczewianek. Dwie minuty po rozpoczęciu gry dobrym dośrodkowaniem Magdę Sobal obsłużyła Agnieszka Rembalska. Napastniczce pozostało tylko dołożyć nogę. Niestety później strzelały już tylko gospodynie. W 50 minucie po niefortunnym błędzie przy otwarciu gry, swoje trafienie zalicza Klaudia Gajdur. 13 minut później, dośrodkowanie Karoliny Bednarz na bramkę zamienia niepilnowana Martyna Strasińska. Po rozpoczęciu z środka boiska, rajdem popisała się Weronika Dziadzio, wpadając w pole karne zostaje nieprzepisowo zatrzymana i sędzia wskazuje na jedenastkę. Niestety w tej sytuacji myli się Magdalena Sobal. Ostatnie słowo należało do rzeszowianek. Z bliskiej odległości Natalię Niemaszyk pokonuje Gabriela Kaput.

Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. W najbliższą sobotę o godz. 13.00 na własnym stadionie Pogoń podejmuje Polonię Środa Wielkopolska. A na ostatni mecz sezonu 29 maja zawodniczki z Tczewa udadzą się do Częstochowy gdzie podejmą tamtejszą Skrę.

Skład:

Niemaszyk N., Tabor Ł., Wziątek M. (80` Czarnecka N.), Tryka M., Jeleń J., Nowak K., Jędrzejewska J. (90` Sitarz J.), Dziadzio W. (71` Podsiadło S.), Rembalska A., Sobal M., Osowska V.

Resovia Rzeszów 3 - 2 Pogoń Dekpol Tczew

Bramki:

45` Julia Jędrzejewska

47` Magdalena Sobal (Agnieszka Rembalska)

50` Klaudia Gajdur

63` Martyna Strasińska