piątek, 29 marca 2024 06:21

Udane ćwierćfinały po spotkaniu z Mistrzyniami Polski – AZS UAM Poznań!

Drużyna Mateusza Sroki stanęła przed szansą pokazania swoich umiejętności w finałowej „czwórce” turnieju o Puchar Polski w futsalu, który odbył się w ostatni weekend pomiędzy 2. a 3. kwietnia. Tczewianki ostatecznie zajęły historyczne drugie miejsce, pokonując w półfinale Unifreeze Górzno (8-6 po dogrywce) oraz ulegając w finale zespołowi Słomniczanki Słomniki (0-3).

Autor: Pogon Tczew

Pierwszy mecz turnieju final four, bardzo dobrze rozpoczął się dla Pogoni, Julia Sitarz w 1 min., po składnej akcji zespołu wyprowadziła go na prowadzenie, jednak był to jeden z niewielu pozytywnych momentów pierwszej połowy. Drużyna z kujawsko-pomorskiego wykorzystując nieco nerwową postawę Pogoni, przejęła inicjatywę i za sprawą dobrze dysponowanej Agaty Bały, strzeliła aż 4 bramki do przerwy.

Podopieczne Mateusza Sroki zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w drugiej połowie i natychmiastowo rzuciły się do odrabiania strat. Dwa trafienia Julii Jędrzejewskiej oraz jedno Łucji Tabor po raz pierwszy pozwoliły drużynie z Tczewa wyjść na prowadzenie, jednak zawodniczki z Górzna nie zamierzały się poddawać i po 40 minutach efektywnego czasu gry, na tablicy widniał remis 5-5. Intensywne tempo meczu utrzymywało się także w dziesięciominutowej dogrywce. Najpierw obie drużyny wymieniły się „ciosami” i po 43 minutach wynik nadal pozostawał nierozstrzygnięty. W 44 minucie kolejny gol Julii Jędrzejewskiej ponownie wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Unifreeze wywalczył jeszcze dwa rzuty karne, starając się odrobić starty, ale doskonała dyspozycja Adriany Banaszkiewicz w obu przypadkach uchroniła Tczewianki od starty bramek. Rywalki z sąsiedniego województwa były bardzo groźne w ataku, natomiast Łucja Tabor na minutę przed końcem dogrywki skompletowała hattricka i tym samym pogrzebała szanse drużyny z Górzna na awans.

W drugiej parze półfinałowej Słomniczanka Słomniki pokonała Rekord Bielsko-Biała w również bardzo zaciętym meczu – zapewniając sobie awans dopiero w rzutach karnych. Obie drużyny stanęły do pojedynku o Puchar Polski w niedzielę o godz. 13.00. Pogoń ponownie mogła szybko wyjść na prowadzenie, ale dobra postawa zarówno defensywy, jak i bramkarki drużyny ze Słomnik sprawiły, że rzadkie sytuacje strzeleckie nie zostały zamienione na bramki. Inaczej sytuacja miała się po stronie rywalek, które raz za razem zagrażały bramce bronionej przez Adę Banaszkiewicz, aż w końcu w 8. Minucie meczu wynik otworzyła Włodarczyk. Dalsza dobra gra w defensywie Słomniczanki doprowadziła do utrzymania się wyniku do przerwy.

Zawodniczki Mateusza Sroki już wielokrotnie wychodziły z opresji po pierwszej połowie i rzeczywiście, gra w drugiej części spotkania napawała optymizmem, natomiast brak skuteczności sprawił, że wynik nie zmienił się aż do 31. minuty spotkania. Wtedy drugie z kolei trafienie dołożyła Katarzyna Włodarczyk, a dwie minuty później skompletowała hattricka, ustalając wynik meczu i prowadząc swoją drużynę do triumfu w Pucharze. Drużyna Pogoni, zakończyła więc futsalowy sezon srebrnym medalem Pucharu Polski i w bardzo pozytywny sposób przedstawiła się przyszłym rywalkom. Przypomnijmy, że Tczewianki awansowały do Ekstraligi Futsalu i mecze z tak wymagającymi rywalkami staną się dla nich codziennością.