piątek, 29 marca 2024 12:04

Zawodniczki Pogoni Tczew w ósemce najlepszych drużyn Polski

Wczorajsze (16.03) spotkanie Pogoni Tczew na stadionie przy ul. Elżbiety w ramach 1/8 finału Pucharu Polski, a rywalkami drużyną Czarnych II Sosnowiec. Trzecioligowy zespół nie krył swoich ambicji związanych z awansem i rzeczywiście już w pierwszych 10 min., mimo optycznej przewagi gospodyń, przyjezdne wykorzystały swoje sytuacje i objęły prowadzenie.

Autor: Pogoń Tczew

Zawodniczki z Sosnowca broniąc głęboko, skutecznie uniemożliwiały Tczewiankom swobodne rozgrywanie w okolicach swojego pola karnego. Przełamanie nadeszło w 42. minucie, kiedy to Julia Jędrzejewska wyłożyła piłkę kapitan Agnieszce Rembalskiej, która mocnym strzałem po długim słupku pokonała bramkarkę Czarnych, dając sygnał do odrabiania strat, jednak chwilę później rozbrzmiał gwizdek kończący pierwszą część gry.

Druga połowa padła całkowitym łupem Pogoni. Od początku grę pewnie prowadziły zawodniczki Mateusza Sroki, a cierpliwe budowanie ataków i kilka prób, przyniosło w końcu bramkę wyrównującą, po mocnym strzale Viktorii Osowskiej. Minutę później drogę do bramki zawodniczek z Sosnowca znalazła również Magdalena Sobal. Przebieg gry sugerował, że kolejna bramka wisi w powietrzu i rzeczywiście, po dobrej wymianie, przed szansą stanęła Kamila Wołejszo. Strzał został jednak sparowany przez bramkarkę Czarnych, ale czujna Magdalena Sobal dotarła do bezpańskiej piłki, jako pierwsza i ustaliła wynik meczu na 4:2.

Tym samym Tczewianki znalazły się w gronie najlepszych ośmiu drużyn w kraju, po raz pierwszy w swojej historii, o awans do półfinałów powalczą 27/04. Ich rywalki poznamy w losowaniu, które odbędzie się w siedzibie PZPN w nadchodzących tygodniach.

Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew 4 – 2 Czarni II Sosnowiec

Skład:

Niemaszyk N., Tabor Ł., Wziątek M., Dziadzio W., Rembalska A. (K), Jędrzejewska J., Jeleń J., Nowak K. (85’ Lewandowska P.), Wołejszo K. (75’ Ścisłowska J.), Sobal M. (85’ Grześkowiak J.), Osowska V. (71’ Podsiadło S.),

Bramki (asysty):

1’ Czarni II Sosnowiec

10’ Czarni II Sosnowiec

42’ Rembalska (Jędrzejewska)

58’ Osowska (Wołejszo)

59’ Sobal (Osowska)

70’ Sobal (Wołejszo)