Wpadł poszukiwany za kradzież samochodu i paliwa

  • 03.01.2022, 15:21
  • redakcja
Wpadł poszukiwany za kradzież samochodu i paliwa KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 37-latka, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej kradzieże. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał związek z dwoma innymi przestępstwami kradzieży. Jak ustalili mundurowi, jedno ze zdarzeń dotyczyło kradzieży samochodu, drugie zdarzenie dotyczyło kradzieży paliwa. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie za te czyny zarzuty.

30 grudnia 2021 roku przed godziną 18 tczewscy kryminalni ustalili, że na terenie jednego z ogródków działkowych w Gdańsku znajduje się mężczyzna, który jest poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego. Funkcjonariusze natychmiast pojechali sprawdzić swoje ustalenia i podczas sprawdzania jednej z działek wylegitymowali 37-latka, który jak się potwierdziło, był poszukiwany. Za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży sąd skazał mężczyznę na łączną karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, a następnie doprowadzili go do miejscowej komendy.

 

Kryminalni dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z dwoma innymi przestępstwami kradzieży. Według ustaleń mundurowych w pierwszym zdarzeniu sprawca w marcu br. na terenie jednej z posesji ukradł citroena wraz z dokumentami. W drugim zdarzeniu sprawca z terenu jednego z gospodarstwa rolnego ukradł olej napędowy o wartości prawie 600 złotych.

 

W miniony piątek śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży, a następnie mundurowi odkonwojowali go do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe