czwartek, 28 marca 2024 20:05

GRATULUJEMY! Drużyna z Tczewa Mistrzem Polski w futsalu U19 kobiet !!

W dniach 3 -5 grudzień w Krakowie odbywał się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U19 kobiet. Zawodniczki z Pogoni Tczewa jak co roku od kilku lat wywalczyły awans do finałów.

Po trudnej grupie A, przez która nasze dziewczyny przeszły jak burza przyszedł czas na półfinał, w którym po meczowym remisie 1-1 z BTS Rekord Bielsko Biała (pierwszą stratę zaliczyła Pogoń), przyszedł czas na dreszczowiec spod znaku rzutów karnych. Można powiedzieć, że szczęście sprzyja lepszym (jak się okazało później w finale) i karne nie pozostawiły wątpliwości. Tczewianki wygrały 3 – 0.

Dodajmy, że spory wkład w zwycięstwo przypadł doskonałej bramkarce Natalii Niemaszyk, która wywalczyła też prestiżowy tytuł MVP spotkania.

W finale Pogoń Dekpol Tczew wygrał 4 – 3 z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna

Bramki (asysty) należały do następujących zawodniczek: Magdaleny Sobal, Julii Jędrzejewskiej (Nadia Czarnecka), Kasii Nowak (Julia Jędrzejewska).

Pierwsza połowa była popisem tczewianek. Pierwsze trafienie należało do Sobal. Druga bramka to niezła akcja dwójki Jędrzejewska – Czarnecka, zwieńczona uderzeniem z woleja przy bezradności bramkarki Staszkówki. Trzecia bramka to piękna wielopodaniowa akcja naszych zawodniczek i jej wykończenie Kasi Nowak. Na przerwę tczewianki schodziły z prowadzeniem 3 - 0. Druga połowa to szybko strzelona bramka przez Staszkówkę. W końcówce meczu Pogoń podbija wynik na 4 – 1, dzięki pięknemu uderzeniu Magdaleny Sobal. Z biegu prosto w okienko bramki. Nie dziwi zatem, że ta bardzo zdolna piłkarka okazała się MVP Spotkania

Potem strzelały już tylko zawodniczki Staszkówki, jednakże strzeliły tylko dwie bramki...

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaliśmy Mistrzem Polski. – mówił po finale Mateusz Sroka, trener Pogoni Dekpol Tczew. - Gdy zakładaliśmy klub bardzo chcieliśmy, by tak się stało. Jestem bardzo dumny i zadowolony z wszystkich zawodniczek., które przez cały turniej dawały z siebie wszystko.

Najlepszą zawodniczka turnieju - Magdalena Sobal (Pogoń Dekpol Tczew)

Najlepszą bramkarka turnieju - Natalia Niemaszyk (Pogoń Dekpol Tczew)

Najlepsza strzelczynią turnieju - Julia Fryczek (UKS 3 Staszkówka Jelna), Julia Jędrzejewska (Pogoń Dekpol Tczew) - łącznie 7 bramek.