Bezdomny mężczyzna znalazł kartę płatniczą i płacił nią za zakupy... Znajdziesz kartę niezwłocznie przekaż ją służbom!

  • 27.11.2021, 12:48
  • Wawrzyniec Mocny
Bezdomny mężczyzna znalazł kartę płatniczą i płacił nią za zakupy... Znajdziesz… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 55-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że mężczyzna znalazł kartę płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu bezdomnemu mężczyźnie łącznie 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20 września br. tczewscy kryminalni ustalili, że na terenie miasta doszło do przywłaszczenia karty płatniczej. Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawca odnalazł zgubiony przedmiot, a następnie korzystając z niego, 15 razy zapłacił zbliżeniowo za zakupy w różnych sklepach. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 500 zł.

 

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 55-letni bezdomny mężczyzna. Stróże prawa 22 listopada br. ustalili, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany mężczyzna i tam go zatrzymali, a następnie doprowadzili do miejscowej komendy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 15 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Teraz jego losem zajmie się sąd.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że znalezioną kartę płatniczą należy jak najszybciej oddać na policję lub do biura rzeczy zagubionych w starostwie. Po nielegalnym użyciu karty informacja o tym od razu trafia do systemu bankowego i jest tylko kwestią czasu, że tego rodzaju informacja zostanie przekazana policji. A to będzie wiązało się z odpowiedzialnością karną jak za włamanie.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe