Intensywne kontrole przestrzegania przepisów antycovidowych. Interwencje wobec kilkudziesięciu osób policji z Tczewa, Gdańska i sanepidu

 • 05.11.2021, 08:25
 • Wawrzyniec Mocny
Intensywne kontrole przestrzegania przepisów antycovidowych. Interwencje… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci stale prowadzą działania ukierunkowane na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i każdego dnia interweniują wobec osób, które lekceważąco podchodzą do tego zagrożenia. 3 listopada z uwagi na łamanie przepisów sanitarnych wylegitymowano 42 osoby na terenie Tczewa.

Interwencji dokonano wspólnie z policjantami Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Wspomniane osoby nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Mundurowi apelują o stosowanie się do obecnych przepisów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

 

Obecnie w środkach masowego przekazu słyszymy, że czwarta fala epidemii koronawirusa rozpędza się i niestety zbiera coraz większe żniwo w Polsce. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci nieprzerwanie prowadzą działania, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mundurowi nadal apelują o szczepienie się przeciw wirusowi i przestrzeganie ograniczeń, które wprost prowadzą do zmniejszenia rozprzestrzeniania się choroby.

 

Podczas kontroli placówek handlowych, dworców, a także środków komunikacji publicznej funkcjonariusze zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania maseczką ust i nosa. Policjantów wspierają również funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnią służbę na ulicach Tczewa. W działania zaangażowani są też pracownicy tczewskiego sanepidu. Tylko w ostatnią środę mundurowi przeprowadzili 19 kontroli sklepów oraz środków komunikacji publicznej i interweniowali wobec 42 osób, które lekceważąco podchodzą do obowiązku zasłaniania ust i nosa. A policjanci przypominają, że takie kontrole w najbliższym czasie będą codziennością. Na sprawców tych wykroczeń policjanci nakładali mandaty albo stosowali pouczenie.

 

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej);
 • w autobusie, tramwaju i pociągu;
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie;
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej);
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta;
 • w kinie i teatrze;
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu;
 • w kościele i szkole, na uczelni;
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią! Dlatego stosując się do obowiązujących przepisów, możemy wspólnie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. By zatrzymać transmisję wirusa, policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

 

Aktualne zasady dostępne są na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe