Dawny Tczew zaprasza na spacer po nieistniejących cmentarzach

  • 29.10.2021, 11:33
  • Wawrzyniec Mocny
Dawny Tczew zaprasza na spacer po nieistniejących cmentarzach

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 31 października, o godzinie 18.00 odbędą się Tczewskie Zaduszki. Jest to spacer po nieistniejących, staromiejskich nekropoliach. Rozpoczynamy przed Farą, by potem odwiedzić inne zapomniane cmentarze. Organizatorzy planują spacer na ok. 1,5 godziny.

..”Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,

Choć macie sami doskonalsze wznieść;

Na nich się jeszcze święty ogień żarzy,

I miłość ludzka stoi tam na straży,

I wy winniście im cześć!".....

 

Ten fragment wiersza polskiego poety i dramtopisarza – Adama Asnyka można znaleźć na stronieorganizatorów spaceru, stanowi trafne mottto idei, jaka przyświeca wspomnieniu zapomnianych mieszkańców Tczewa.

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
V
V 30.10.2021, 05:43
Kolejne populistyczna oferta Dawnego Tczewa zgraja zgromadzenie ludzi bez duszy religijnej -prywatna propaganda polityczna- CYNIZM -DONOSICIELE FARMAZONU ZERO KULTURY POLSKIEJ NIE NIE Z TYM TOWARZYSZOM..::: PRZYKRE LECZ PRAWDZIWE TO TAKA ,,GRA POGRZEBANYMI TRUPAMI DO CELU RASIZMU " TAKIE ICH OBLICZA
.!
.! 31.10.2021, 05:00
obrzydliwa formacja .....do delegalizacji ,,utylizacji"

Pozostałe