Zatrzymanie 34-latka, który prowadził na amfetaminie

  • 24.10.2021, 12:44
  • Wawrzyniec Mocny
Zatrzymanie 34-latka, który prowadził na amfetaminie KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

34-letni kierowca jechał BMW pod wpływem amfetaminy i miała przy sobie narkotyki. Został już zatrzymany i trafił do tczewskiej komendy. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli narkotyki, które mieszkaniec Prabut miał przy sobie. Zatrzymano mu też prawo jazdy. Mężczyzna trafił do miejscowej komendy. 20 października śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące prowadzenia auta pod wpływem narkotyków oraz posiadania zakazanych środków

19 października br. przed godziną 1 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego z tczewskiej komendy na jednej z ulic zauważyli kierowcę BMW, którego styl jazdy wzbudził u mundurowych podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Stróże prawa natychmiast zatrzymali go do kontroli.

W trakcie interwencji 34-letni kierowca nerwowo się zachowywał oraz nielogicznie odpowiadał na zadane pytania przez funkcjonariuszy. Policjanci w trakcie rozmowy z kierowcą zaczęli jednak go podejrzewać, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Dlatego mundurowi przeprowadzili badanie, które wykazało u 34-latka obecność amfetaminy. Dodatkowo pobrano od niego krew do dalszych badań. Zabezpieczono też amfetaminę, którą mieszkaniec Prabut miał schowaną w spodniach. Znalezione narkotyki przekazano biegłemu do dalszych badań, natomiast zatrzymany 34-latek trafił do policyjnego aresztu.

 

20 października śledczy przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty posiadania środków odurzających oraz kierowania samochodem pod wpływem narkotyków.

 

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego! Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

 

KPP Tczew

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe