Ostatnie pożegnanie Powstańca Warszawskiego – Henryka Handke, mieszkańca Tczewa

  • 24.09.2021, 12:50
  • Wawrzyniec Mocny
Ostatnie pożegnanie Powstańca Warszawskiego – Henryka Handke, mieszkańca… Facebook, profil Mirosław Pobłocki

Podziel się:

Oceń:

23 września, w czwartek zmarł Henryk Handke, ostatni żyjący tczewianin - Powstaniec Warszawski, a od 19 55 r. mieszkaniec Tczewa. Miał 96 lat. Rodzina Pana Henryka Handke zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pożegnać zmarłego - na mszę świętą do kościoła NMP Matki Kościoła w Tczewie, jutro (25 września) o godz. 9.30 przy ul. Rokickiej 1. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu starym ok. godziny 10. 15.

Henryk Handke walczył na Śródmieściu - a później trafił do niemieckiej niewoli. Miał wówczas niespełna 19 lat. Po wyzwoleniu z obozu, wyjechał do Włoch, gdzie służył w II Korpusie Polskim gen. Andersa. W 1947 r. powrócił do kraju. Zamieszkał w Poznaniu, a od 1955 r. w Tczewie. Każdego roku w Parku Kopernika w Tczewie oddawał hołd powstańcom warszawskim.

 

Wawrzyniec Mocny

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe