Stowarzyszenie „Pro Obywatel”, Koalicja Polska i PSL – RAZEM. Władysław Kosiniak-Kamysz w Tczewie

  • 19.07.2021, 09:48
  • Wawrzyniec Mocny
Stowarzyszenie „Pro Obywatel”, Koalicja Polska i PSL – RAZEM. Władysław… Stow. Pomorski Ruch Obywatelski „Pro Obywatel”

Podziel się:

Oceń:

W środę 14 lipca w Tczewie doszło do podpisania umowy o współpracy programowej pomiędzy Koalicją Polską – (PSL, UED, Konserwatyści), a Stowarzyszeniem Pomorski Ruch Obywatelski „Pro Obywatel”. W czasie spotkania był jeden z liderów opozycji Władysław Kosiniak – Kamysz.

Umowę podpisali: Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes PSL, poseł Marek Biernacki – wiceprzewodniczący Rady Koalicji Polskiej, Andrzej Filisik – Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Tczewie oraz Tomasz Kajzer – Przedstawiciel Stowarzyszenia „Pro Obywatel”.

 

- Jest to dla nas ważna chwila, gdy poszerzamy naszą działalność dzięki nawiązaniu współpracy z ruchami obywatelskimi jak Stowarzyszenie Pomorski Ruch Obywatelski. Chcemy budować porozumienie, łączyć różne wrażliwości – przedstawił Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Powody połączenia partii

- Uważam, że właśnie teraz jest najlepszy czas, aby pokazać innym ludziom i organizacjom dobry przykład, że warto łączyć działania wokół środowiska tzw. „centrum” szanującego poglądy innych ludzi dzięki czemu możliwe jest wypracowanie małymi krokami szeroko pojętej zgody ponad podziałami – tłumaczy akces swojego ugrupowania Tomasz Kajzer, który jest też radnym powiatowym obecnej kadencji. - Angażując się w działania pro obywatelskie na co dzień wpływamy na nasze otoczenie – próbujemy pomagać, zachęcać, dawać pozytywny przykład jak zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie.

 

- Jednak mamy też świadomość jak wielki wpływ na nasze codzienne życie mają decyzje zapadające na szczeblu wojewódzkim czy krajowym dlatego angażujemy się od dziś oficjalnie w działania Koalicji Polskiej, aby mieć możliwość współudziału w rozwoju jej Programu, aby jeszcze lepiej odpowiadał aktualnym i oddolnie zgłaszanym potrzebom Polek i Polaków – uzupełnia radny. Najprościej podsumowując - jeśli ktokolwiek chce zmienić, poprawić nasze „jutro” powinien zacząć działać dziś – czego potwierdzeniem jest nasze dzisiejsze porozumienie w ramach Koalicji Polskiej.

 

Podczas spotkania lokalni politycy oprócz poparcia wyrazili chęć rozwijania idei Rzeczpospolitej Obywatelskiej mówiącą, że najważniejszy głos należy do obywateli i należy wzmocnić rolę wyborców w kontroli władz oraz we wpływie na sprawy publiczne.

 

Wymieniono założenia programowe:

- głosowanie przez Internet,

- wprowadzenie mieszanego systemu wyborczego

- zwiększenie roli referendum w naszej demokracji.

 

Pomoc dla Wiktorii

Dla polityków Koalicji Polskiej clue mają być małe projekty, aby ich uczestnicy namacalnie mogli odczuć efekty swojego zaangażowania i działania. Przykładem takiego pierwszego działania wspólnie z Koalicja Polską była zbiórka karmy dla tczewskiego schroniska.

Koalicja Polska rozpoczęła też akcję charytatywną informującą o możliwości wsparcia leczenia choroby nowotworowej mieszkanki Gminy Pszczółki. Wolontariusze już dziś rozdają mieszkańcom Tczewa bezpłatne pocztówki i zakładki do książek z panoramą Tczewa z jednej strony, a z drugiej z prośbą o wsparcie na leczenie 18-letniej Wiktorii.

W ramach tej inicjatywy odpowiadając na zgłoszenie mieszkańców bądź rodziców osób potrzebujących zbierających fundusze na leczenie np. ich dzieci przygotowujemy dwustronną pocztówkę zawierającą z jednej strony fotografie z danej miejscowości wraz z oznaczeniem miejscowości, a z drugiej strony miejsce na przesłanie korespondencji np. noworocznych życzeń wraz z informacją o osobie, której można udzielić wsparcia w ramach przekazania darowizny lub odpisu 1 proc. podatku.

 

Wizyta W. Ksiniaka – Kamysza była też okazją dla społeczników domagających się przywrócenia wstrzymanych prac przy przebudowie Mostu Tczewskiego. Polityk zadeklarował swoje poparcie, jak mówił jest to wyjątkowo wazny zabytek, który powinien być odbudowany.

 

Opr. (tomm)/Stow. Pomorski Ruch Obywatelski „Pro Obywatel”

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe