Bon Turystyczny coraz popularniejszy

  • 17.07.2021, 11:25
  • Jacek Trzosowski
Bon Turystyczny coraz popularniejszy

Podziel się:

Oceń:

Początek wakacji spowodował gwałtowny wzrost zainteresowania Polskim Bonem Turystycznym. Mieszkańcy pomorskiego na wypoczynek swoich dzieci wydali przy pomocy bonów ponad 53 mln zł. W całym kraju na konta firm turystycznych popłynęło już ponad 818 mln zł.

W województwie pomorskim do połowy lipca wygenerowano ponad 275 tys. bonów, a ponad 143 tys. z nich już zostało aktywowanych. Jeszcze w maju aktywowanych bonów było blisko 98 tys. W całości, mieszkańcy Pomorza wykorzystali blisko 45 tys. bonów. Suma wszystkich płatności przy użyciu bonów z Pomorza wynosi ponad 53 mln zł. W porównaniu do maja to wzrost o ponad 31 milionów. Blisko 132 tys. nie zostało jeszcze aktywowanych.Zapłatę bonem przyjmuje ponad 30 tys. firm i organizacji pożytku publicznego z sektora turystycznego.

Wygenerowanie bonu jest bardzo proste. Wystarczy mieć profil  na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił, może skorzystać z instrukcji i filmu, które pomogą w założeniu konta. Bon jest dostępny na w zakładce "Ogólny". W menu bocznym trzeba wejść w zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon". Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). W tym celu na PUE ZUS, trzeba wypełnić "Oświadczenie przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji pożytku publicznego w celu przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny". Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. Ważne, aby zrobić to dokładnie. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte. Bonem można płacić do końca marca 2022 r. Nie znaczy to jednak, że do tego czasu trzeba skorzystać z noclegu czy imprezy. Nie ma przeszkód, by opłacić w ten sposób rezerwacje na np. pobyt w późniejszym terminie.

Jacek Trzosowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe