Kontrola umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

  • 15.06.2021, 10:42
  • Wawrzyniec Mocny
Kontrola umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych… UMiG Pelplin

Podziel się:

Oceń:

Przedstawiamy komunikat mieszkańców burmistrza Pelplina - Mirosława Chyły:

Szanowni Mieszkańcy,

 

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin informuje, że upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin rozpoczynają przeprowadzanie kontroli nieruchomości położonych na terenie Gminy Pelplin, wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe (szamba) oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków.

 

Zakres kontroli będzie obejmował w szczególności sprawdzenie posiadania umów zawartych na opróżnianie zbiorników bezodpływowych z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych oraz częstotliwość ich opróżniania, na podstawie okazanych rachunków lub faktur.

 

Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2021 r. poz. 888) właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości nieczystości ciekłych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności

w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

 

Kontrolą w pierwszej kolejności objęte zostaną nieruchomości położone na obszarze Gminy Pelplin, co do których zachodzi podejrzenie, że nie posiadają w/w urządzeń.

 

Jednocześnie przypominamy o składaniu do Urzędu Miasta i Gminy Pelplin zgłoszeń dotyczących aktualizacji ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków. Druki zgłoszenia dostępne są w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin, na stronie internetowej Pelplina oraz u Sołtysów. Termin składania zgłoszeń mija 31 sierpnia 2021 r.

 

UMiG Pelplin

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe