Areszt dla 20-latków, którzy okradali sklep. Mężczyzna odpowie też za pobicie i kradzież hulajnóg

  • 10.06.2021, 10:28
  • redakcja
Areszt dla 20-latków, którzy okradali sklep. Mężczyzna odpowie też za… KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci przesłuchali 22-latka oraz 23-letnią kobietę, których podejrzewali o przestępstwa dotyczące trzech kradzieży. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawcy kilkukrotnie wchodząc na teren jednego ze sklepów, ukradli kosmetyki oraz akcesoria do pielęgnacji ciała warte łącznie ponad 2 tys. zł.

Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że zatrzymany 22-latek miał związek z przestępstwem pobicia kobiety oraz kradzieży dwóch hulajnóg. Stróże prawa odzyskali skradzione jednoślady. Śledczy przedstawili kobiecie zarzuty dotyczące kradzieży, zaś o rok starszemu mężczyźnie zarzuty kradzieży oraz uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

1 czerwca br. tczewscy policjanci ustalili, że na terenie jednego ze sklepów dochodziło do kradzieży. Z policyjnych ustaleń wynikało, że dwaj sprawy pod koniec maja br. kilkukrotnie weszli na teren placówki handlowej, skąd ukradli kosmetyki oraz akcesoria do pielęgnacji ciała. Mundurowi dodatkowo ustalili, że ten sam mężczyzna oraz kobieta pod koniec kwietnia br. w tym samym sklepie również ukradli kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji ciała. Śledczy ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 2 tys. złotych.

 

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi kradzieżami ma 22-letni mężczyzna oraz 23-letnia kobieta. Dodatkowo policjanci ustalili, że 22-latek miał związek z przestępstwem pobicia kobiety, do którego doszło w zeszłym tygodniu oraz z przestępstwem kradzieży dwóch hulajnóg wartych 700 złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione jednoślady, które zwrócili właścicielce.

 

Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić wczoraj kobiecie zarzuty dotyczące kradzieży, zaś o rok starszemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży oraz uszkodzenia ciała. Teraz ich losem zajmie się sąd.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tczew

 

html_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe