piątek, 29 marca 2024 03:10

Emocjonujące ostatnie starcia Pogoni. Przegrana z liderem w Tarnowie. Wygrana ze Stilonem Gorzów!

Wysoka przegrana z liderem w Tarnowie Tarnovia Tarnów 5:1 oraz wygrana 4:0  TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski na stadionie w Tczewie. Taki był bilans ostatnich meczów Pogoni Dekpol Tczew.

Autor: Dekpol Tczew

1 LIGA KOBIET Przegrana z liderem w Tarnowie
Tarnovia Tarnów 5:1 KS Pogoń Dekpol Tczew.

22/05/2021
Tarnów

Wysoka przegrana z liderem oraz zespołem, który tydzień wcześniej przypieczętował awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Początek spotkania wymarzony dla gospodyń, które już po trzech minutach wygrywały dwa do zera. Pierwsze trafienie to błąd podczas otwarcia gry, druga bramka zdobyta po dobrze rozprowadzonym szybkim ataku przeciwniczek.

Najkorzystniejszą sytuacje do zdobycia bramki miała Magdalena Sobal. Jej uderzenie głową było jednak minimalnie chybione. Przed przerwą na trzy do zera podwyższyły gospodynie. Po wyjściu z szatni na boisku pojawiły się Karolina Kwiatkowska i Sara Podsiadło. Po przerwie mecz się wyrównał i po kilkunastu minutach bramkę dla zespołu z Tczewa zdobyła zmienniczka Karolina Kwiatkowska. Piłka po odbiciu się od słupka bramki wpadła do siatki. Nasza drużyna miała jeszcze swoje szanse na zdobycie bramki (strzały Magdaleny Sobal czy Joanny Ścisłowskiej), dzięki dobrej dyspozycji, Tarnovia zdobyła jeszcze dwie bramki i ustaliły wynik spotkania na 5 :1.

23/05/2021

Tczew, Stadion im. Jana Stachowiaka

Centralna Liga Juniorek U17 Pewna wygrana ze Stilonem
KS Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 4 : 0 TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski

Bramki (asysty):

- 5' Aleksandra Kurek (Alicja Sokół)

- 13' Jagoda Grześkowiak (Kamila Wołejszo)

- 61' Marcelina Ziewiec (Amelia Gawryluk)

- 66' Jagoda Grześkowiak (Aurelia Begier)

Pewna wygrana przed własną publicznością, juniorek Pogoni Tczew. Szybko strzelone dwie pierwsze bramki ustawiły przebieg spotkania. Otwierające trafienie należało do Oli Kurek, która pięknym uderzeniem pokonała bramkarkę przyjezdnych. Druga bramka rozpoczęła się od świetnego dośrodkowania lewą nogą Kamili Wołejszo. Jagodzie Grześkowiak pozostało tylko dołożenie stopy i skierowanie piłki z najbliższej odległości do bramki przeciwniczek. Cały czas to tczewianki były stroną przeważającą i dominowały nad przeciwniczkami. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Trafienie 3:0 zaliczyła również strzałem pod poprzeczkę bramki Marcelina Ziewiec. Kilka minut później swojego drugiego gola zdobyła Jagoda Grześkowiak.