Pożar stodoły i wypadek z udziałem pieszych. KRONIKA STRAŻACKA 7-23.05.2021

  • 27.05.2021, 09:01
  • Wawrzyniec Mocny
Pożar stodoły i wypadek z udziałem pieszych. KRONIKA STRAŻACKA 7-23.05.2021 pixabay

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 17 -23 maja br. zanotowano łącznie 37 zdarzeń w tym 5 pożarów oraz 32 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia:

 

Niebezpieczny pożar w Damaszce

GM. TCZEW. 17 maja strażacy podejmowali interwencje da pożaru stodoły w m. Damaszka. Gdy ratownicy przybyli na miejsce pożarem objęty był już cały budynek, a także ściana i dach budynku mieszkalnego w trakcie budowy na sąsiedniej działce. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny, gospodarczy oraz las. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych na palący się budynek stodoły oraz ścianę pobliskiego budynku mieszkalnego. Konieczne było działanie w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zasilanie w wodę prowadzono przez dowożenie wody z hydrantów oraz zbudowanie punktu czerpania wody z pobliskiego zbiornika wodnego. Nikt nie został ranny.

W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz po 1 zastępie z OSP Turze, OSP Swarożyn, OSP Małżewo i OSP Dalwin.

 

Wypadek drogowy z udziałem pieszych

TCZEW. 20 maja w Tczewie przy ul. 1go Maja strażacy podejmowali interwencje do wypadku z udziałem pieszych. Na miejscu zastano dwie osoby na jezdni potrącone przez samochód osobowy oraz samochód osobowy blokujący pas ruchu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Razem z Zespołem Ratownictwa Medycznego udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Kierowca pojazdu nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

 

Opr. (tomm)/KP PSP Tczew

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe