Przywłaszczył cudzy telefon, teraz za to odpowie

  • 13.05.2021, 07:59
  • Źródło: KPP Tczew
Przywłaszczył cudzy telefon, teraz za to odpowie

Podziel się:

Oceń:

Tczewscy kryminalni zatrzymali 57-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przywłaszczenie telefonu komórkowego wartego tysiąc złotych. Stróże prawa odzyskali przywłaszczony przedmiot, który zwrócili właścicielowi. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące przywłaszczenia. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

11 maja br. tczewscy kryminalni ustalili, że na terenie jednego ze sklepów doszło do przestępstwa przywłaszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło 30 kwietnia br. w godzinach popołudniowych. Według policyjnych ustaleń wynika, że sprawca w tym zdarzeniu przywłaszczył sobie telefon komórkowy pozostawiony przez właściciela na jednym z kartonów przy ladzie. Policjanci przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie ustalili, że powstały straty na kwotę tysiąca złotych.

Wczoraj tczewscy kryminalni ustalili, że związek z tę sprawą ma 57-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, którego zatrzymali. Mundurowi w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli przywłaszczony telefon. Stróże prawa doprowadzili mężczyznę do policyjnego aresztu, a odzyskany telefon wrócił do właściciela.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu 57-latkowi zarzuty przywłaszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają! Jeśli znaleźliśmy jakąś rzecz, to musimy ją oddać właścicielowi. Tak stanowi prawo! Kiedy sami nie jesteśmy w stanie ustalić właściciela znalezionej rzeczy, możemy z prośbą o pomoc zwrócić się do instytucji publicznych, takich jak: Policja, czy Biuro Rzeczy Znalezionych. W przeciwnym razie dopuszczamy się przywłaszczenia, które jest przestępstwem lub wykroczeniem, w zależności od wartości znalezionej rzeczy.

 

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe