Ogólnopolskie sukcesy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie

  • 28.04.2021, 13:00
  • Źródło: ŚDS Tczew
Ogólnopolskie sukcesy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

Od wielu lat Środowiskowy Dom Samopomocy w Tczewie jako instytucja mająca na celu wsparcie i aktywizację osób niepełnosprawnych współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Swego czasu ŚDS otrzymał również statuetkę Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka – symbol rodzącego się talentu, który rozwija się gdy jest otoczony życzliwością, wsparciem i pomocą. Dzięki regularnie stosowanej arteterapii uczestnicy wciąż odkrywają swoje nowe zdolności. To już nie pierwszy raz kiedy ŚDS miał możliwość osobistego spotkania z Anną Dymną i promowania miasta Tczewa na krakowskiej scenie. Tym razem Pani Danuta Puchowska z ŚDS przy ul. Nowowiejskiej 18 zdobyła II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poezji „Słowa, dobrze że jesteście” organizowanym przez wspomnianą krakowską fundację. Zbiór jej pięciu wierszy został doceniony spośród kilkuset zgłoszeń. Ponadto nasi tczewscy seniorzy spełniają marzenia i odnoszą ogromne sukcesy dzięki aktywizacji w ŚDS przy ul. Niepodległości 10. Wyjątkowa forma sztuki teatralnej w ich wykonaniu o tytule „Wezwij mnie” zdobyła zaszczytne II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralno-Muzycznym Albertiana organizowanym przez fundację Mimo Wszystko. Ta wzruszająca artystyczna forma wyrazu zachęca do chwili refleksji nad tym co w życiu cenne i ważne.

Źródło: ŚDS Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe