Spotkanie Wójta ze sportowcami

  • 26.04.2021, 15:00
  • Źródło: UM Tczew
Spotkanie Wójta ze sportowcami

Podziel się:

Oceń:

23.04.2021 r., na zaproszenie Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka, w siedzibie Urzędu Gminy Tczew pojawili się specjalni goście, młodzi mieszkańcy gminy Tczew – karatecy, podopieczni klubu Senshi, których trenerem jest Arkadiusz Stubba.

Julia Sabiecka i Miłosz Sabiecki to rodzeństwo, które od ponad 12 lat z dużymi sukcesami trenuje karate. Podczas wizyty młodzi sportowcy opowiedzieli o swoich ostatnich osiągnięciach, wyjazdach, turniejach oraz codziennej ciężkiej pracy, uświadamiając iż, zdobyte tytuły i medale to efekt ciężkich treningów i wielu wyrzeczeń.

Niedawno Miłosz powrócił z Francji, gdzie odbywał się Test Mecz przed czerwcowymi kwalifikacjami olimpijskimi w Paryżu. Na wydarzenie zaprosiła go Francuska Federacja Karate FFK - Fédération Française de Karaté. Miłosz zajął także wysokie 7 miejsce podczas KARATE PREMIER LEAGUE ISTANBUL 2021 pokonując przeciwników z Algerii oraz Korei Południowej, znajdując się wśród światowej czołówki Karate. Miłosz opowiedział o swojej karierze sportowej – „Ubiegłoroczny sezon skromny był w Turnieje lecz zdobyłem wysokie Laury: 1msc w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz 1msc -  Puchar Polski Seniorów. W rankingu światowym znajduję się w TOP100 zawodników co daje mi przepustkę na występy w Turniejach z cyklu Premier League (największa Liga Światowa Karate). W marcu zająłem 7-miejsce na Premier League w Stambule Turcja, a już w najbliższą środę wylot do Lizbony gdzie zawalczę o kolejne punkty do rankingu. W maju czekają mnie Mistrzostwa Europy Seniorów, a w czerwcu kwalifikacje Olimpijskie. Większość wyjazdów finansujemy z własnej ręki; w ostatnim czasie wspiera mnie klub oraz Sponsor Michał Wojtuszkiewicz, przez co mogę przygotowywać się do tych światowych wydarzeń z większym spokojem. Dalej poszukuje sponsorów którzy zechcieliby pomóc mi w drodze na szczyt.”

Julia jest obecnie studentką Uniwersytetu Gdańskiego na anglojęzycznym kierunku International Business. Mimo szerokiego kręgu zainteresowań godzi to z trenowaniem, co potwierdzają zdobyte osiągnięcia: 7 miejsce w Mistrzostwach Europy, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii seniorek, a także medale na zawodach międzynarodowych jak choćby 2 miejsce w Grand Prix Slovakia. Ponadto swoje zmagania w karierze młodzieżowca ukończyła na pierwszym miejscu w polskim rankingu karate.

Kończąc spotkanie Wójt Gminy Tczew serdecznie pogratulował osiągnieć i wytrwałości młodym sportowcom, życząc im kolejnych sukcesów sportowych zarówno w krajowych jak i zagranicznych zawodach. Wójt wyraził dumę z faktu, że mamy w gminie tak utalentowanych zawodników.

Młodzi sportowcy oprócz gratulacji, z rąk Wójta otrzymali także drobne upominki.

„Cieszę się, że ponownie mogłem gościć u siebie młodych i bardzo utalentowanych ludzi, którzy z niezwykłym uporem i determinacją realizują od lat swoje cele sportowe. Są wizytówką naszej gminy w kraju, za granicą dlatego chcemy im serdecznie podziękować za godne reprezentowanie i promocję naszej gminy” - podsumował Wójt.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe