Gmina Gniew walczy o duży projekt przedszkolny

  • 12.03.2021, 11:00
  • Źródło: Gmina Gniew
Gmina Gniew walczy o duży projekt przedszkolny

Podziel się:

Oceń:

Gmina Gniew złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020, na modernizację sal gniewskiego przedszkola. Wartość złożonego przez gniewski samorząd projektu wynosi aż 822 820,70 złotych.

Projekt zakłada utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wyposażenie nowo adoptowanych pomieszczeń oraz dotychczasowych sal w budynku miejskiego przedszkola. Ponadto planowana jest reorganizacja przestrzeni dwóch sal przedszkolnych w placówce i dostosowanie jej budynku do osób niepełnosprawnych, poprzez zbudowanie podjazdu dla osób poruszających się na wózkach. Dodatkowym działaniem w ramach projektu będzie rozszerzenie oferty zajęć w przedszkolu o zajęcia z robotyki, karate, taneczno-muzyczne i inne, do których realizacji zostaną zakupione m.in. monitory interaktywne, keyboard, laptopy, roboty.

- W odpowiedzi na niniejszy konkurs do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wpłynęło 126 wniosków, na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 182 215 392,86 zł, co stanowi 402,69% dostępnej alokacji. Rywalizacja w konkursie jest ogromna, trzymajmy zatem kciuki za pozytywną ocenę wniosku oraz uzyskanie dofinansowania na jego realizację - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Źródło: Gmina Gniew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe