Problem drogowych „wysp” na ul. Jedności Narodu i słupki radnych Od Nowa

  • 05.03.2021, 15:10
  • Wawrzyniec Mocny
Problem drogowych „wysp” na ul. Jedności Narodu i słupki radnych Od Nowa Tczew Od Nowa

Podziel się:

Oceń:

Tczew Od Nowa podzielił się na swoim profilu Facebook'owym propozycją rozwiązania problemu wysp, które znajdują się na ul. Jedności Narodu. Jak już kiedyś podawaliśmy, kierowcy omijają je nie zwalniając, czym powodują zagrożenie. Niestety do tej pory nikt z władz ani ze służb nie pochylił się nad tym.

Jak czytamy w poście radnych:

 

„Złożyliśmy wniosek, aby pomiędzy wyspowymi progami spowalniającymi zamontować elastyczne słupki rozdzielające pasy ruchu. W wielu miejscach progi spowalniające znajdują się w jednej linii, co powoduje, że kierowcy przejeżdżają pomiędzy nimi nie zmniejszając prędkości pojazdów. Wyklucza to sens istnienia progów i powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa pieszych, korzystających z przejść dla pieszych usytuowanych w ich pobliżu. Rozwiązaniem tej niekorzystnej sytuacji jest montaż słupków elastycznych pomiędzy wyspowymi progami spowalniającymi. Słupki wykonane są z elastycznego, sztucznego tworzywa, dzięki czemu najeżdżający na nie pojazd nie spowoduje uszkodzenia słupka, który wraca do swojego pierwotnego położenia w pionie. Znacznie zmniejsza to także ryzyko uszkodzeń samochodu. Dzięki swojej elastyczności minimalizuje ryzyko porysowania pojazdów. Są również wyposażone w odblaski co zapewnia dobrą ich widoczność w nocy.”

 

(tomm)

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe