POLICJANCI PRZEPROWADZAJĄ DZIAŁANIA DROGA KRAJOWA 91

  • 04.03.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Tczew
POLICJANCI PRZEPROWADZAJĄ DZIAŁANIA DROGA KRAJOWA 91

Podziel się:

Oceń:

Kierowcy często korzystają z drogi krajowej nr 91, która mierzy sobie ponad 530 km długości i jest alternatywą dla Autostrady A1. Już dziś, 4 marca policjanci przeprowadzą działania na tczewskim odcinku „starej jedynki”. Ich głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

Potocznie nazywana przez kierowców „starą jedynką” droga krajowa nr 91 jest niezwykle ważną nitką łączącą północ Polski ze Śląskiem. Niestety między innymi z tego powodu dochodzi na niej do tragicznych zdarzeń drogowych.

Tczewscy policjanci przeprowadzają dziś  działania Droga Krajowa 91. Celem tych działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Rozmowy telefoniczne, a nawet przeglądanie stron internetowych jest coraz częściej przyczyną zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają radiowozy oznakowane jak i nieoznakowane wyposażone w wideorejestrator. Przypominamy, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe