Budowa basenu - przygotowania do samorządowej kampanii wyborczej?

  • 26.02.2021, 20:44
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Budowa basenu - przygotowania do samorządowej kampanii wyborczej?

Podziel się:

Oceń:

Temat budowy nowego basenu wraca od wielu lat przy okazji różnych imprez, a przede wszystkim przy okazji kolejnych wyborów samorządowych. Od obecnego prezydenta miasta usłyszałem to już wielokrotnie. Dlatego słysząc te zapowiedzi przestałem traktować je poważnie.

Czerwone światełko zapaliło mi się dopiero, kiedy Pan prezydent Pobłocki na jednej z ubiegłorocznych seji rady miasta oznajmił radnym - poważnym głosem, iż czeka ich bardzo poważne zadanie w postaci budowy nowego basenu, który ma podobno kosztować około 37 milionów złotych. Ponieważ miasto oraz starostwo rzuca milionami na lewo i prawo – budowa parkingu 13 milionów złotych, kolejna biblioteka 7 milionów złotych, zabezpieczenie resztek mostu za około 7 milionów złotych (którego kra jeszcze nie porwała około 7 milionów złotych), odbudowa mostu za około 200 milionów złotych, to 37 milionów złotych na budowę nowego basenu może przestać robić wrażenie.

W tym miejscu muszę jednak doprecyzować fakt, że aktualnie przestano mówić o budowie nowego basenu, tylko mówi się o przebudowie i rozbudowie istniejącego basenu. Mówiąc prościej, stary basen ma zostać nowym basenem, czyli zostanie poddany operacji plastycznej. Jeżeli tak, to kwota 37 milionów złotych zaczyna dawać do myślenia. Załóżmy jednak, że buńczuczne zapowiedzi są zwiastunem tego, iż powstanie efektowny, nowoczesny i porządny basen na miarę czasów, z którego mieszkańcy będą dumni, a inwestycja będzie po trzydziestu latach pierwszym spektakularnym sukcesem. Osobiście uważam że nic takiego się nie wydarzy, bo poprostu nie może się wydarzyć, dlatego iż mentalnie ci włodarze nie są w stanie takiej inwestycji przeprowadzić. Przykładem może być niszczejąca przystań czy osławiony most, z którymi włodarze nie są w stanie sobie poradzić.

Wróćmy jednak do meritum i założenia, że jednak powstanie coś porządnego, co zachęci mieszkańców Tczewa i okolic do masowego odwiedzania tego miejsca. Zadam bardzo proste pytanie -jak Pan prezydent Pobłocki i radni wyobrażają sobie rozwiązanie problemu ogromnego zwiększenia natężenia ruchu samochodów? Już aktualnie ulica Wojska Polskiego chwilami tonie w korkach. Współczuję mieszkańcom tej i okolicznych ulic. Co z parkingiem dla obsługi dużej ilości odwiedzających? Oczywiście jest rozwiązanie, można wybudować podziemny parking, problem w tym że parking naziemny dla 100 pojazdów przy dworcu kosztował około 13 milionów złotych! Czy mam rozumieć że połowa kwoty z 37 milionów na budowę (przepraszam rozbudowę) basenu może być przeznaczona na budowę potencjalnego parkingu dla obsługi tego obiektu? Jeżeli tłumaczenie włodarzy sprowadzi się do tego, iż oddanie zmodernizowanego obiektu nie doprowadzi do chaosu komunikacyjnego w tej części miasta, a parking nie będzie stanowił problemu, to odpowiedź nasuwa się sama lub rodzi się pytanie: czy powstanie kolejne minimalistyczne byle co, tak jak stadion lekkoatletyczny (mówiąc bardzo delikatnie), policzone tylko na przyszłą kampanię wyborczą do samorządu? Jeśli tak się stanie (a jest to prawdopodobne), to zapewne rozwieje wszytkie wątpliwości i problemy, ponieważ ilość odwiedzających znacznie nie wzrośnie.

Co ciekawe kilka dni temu ukazał się projekt Pana Prezydenta Pobłockiego - Uchwała Intencyjna o powołaniu  kolejnej spółki prawa handlowego (Sp. z o.o.) pod nazwą „ Przebudowa i rozbudowa kompleksu basenów w Tczewie”. Czyli będziemy mieli na utrzymaniu kolejnego prezesa spółki komunalnej i zapewne nie tylko jego. Zawiązując jakikolwiek biznes powinien najpierw zostać przygotowany biznesplan i strategia czy w tym przypadku tak jest, osobiście bardzo watpię? Jestem przekonany, że projekt przebudowy i rozbudowy ( nie budowa nowego basenu ) basenu istniejącego jest policzony tylko na najbliższą kampanię wyborczą i nie ma wielkiego znaczenia, co powstanie.  Operacja plastyczna na basenie będzie tylko fasadą potrzebną do wygrania wyborów i tylko tyle.

 

[email protected]

https://www.facebook.com/olek.wojciechowski.1829/

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
b532
b532 29.03.2021, 20:35
Zobaczycie, że Pobłocki będzie otwierać ten basen z wielką pompą przed wyborami, a ludzie będą z tego zachwyceni. Każdy kto odważy się na merytoryczna krytykę będzie uważany za malkontenta. Taki mamy "elektorat", wystarczy spojrzeć na wyniki z 2018.
Ja
Ja 30.03.2021, 09:54
Dużo racji w tym co piszesz
WP
WP 29.03.2021, 15:04
Trzeba się wyprowadzać z Wojska Polskiego. Już teraz czasami smród spalin zatyka, a co będzie po wybudowaniu basenu.
Andrzejewski
Andrzejewski 21.03.2021, 16:30
I tak nic porządnego nie potrafią zrobić w Tczewie i zabierają się za basen .
Jagoda sus
Jagoda sus 05.03.2021, 07:11
Powstanie znowu jakiś bubel.
Zygmunt
Zygmunt 02.03.2021, 17:45
Oczywiście że to przygotowania do wyborów.

Pozostałe