Poznaliśmy wyniki Barometru lokalnego Gazety Tczewskiej

  • 19.02.2021, 10:23
  • Wawrzyniec Mocny
Poznaliśmy wyniki  Barometru lokalnego Gazety Tczewskiej Opracowanie własne

Podziel się:

Oceń:

Zakończyliśmy już zbieranie ankiet oraz analizowanie ich wyników, w ramach tzw. Barometru lokalnego Gazety Tczewskiej, w którym badaliśmy preferencje tczewian dotyczące stosunku do własnego miejsca zamieszkania i otoczenia. Badanie wykazało czy w jakim stopniu jesteśmy zadowoleni z mieszkania w Tczewie, co byśmy chętnie zmienili. Co ciekawe taki sam odsetek mieszkańców nie planuje zmiany miejsca zamieszkania, jak nie wyklucza przeprowadzki poza gminę.

Na pytanie czy chciałby pan/i przeprowadzić się poza gminę 31,6 proc. mieszkańców odpowiedziało – raczej tak, a 15,8 proc. - zdecydowanie tak. Raczej nie – udzieliło 23,7 proc., zdecydowanie nie – 21,1 proc.

Równie kluczowe odpowiedzi dotyczyły stopnia zadowolenia z życia w Tczewie.

Aż 60,5 proc. jest zadowolonych z mieszkania w Tczewie. Z tej grupy 42,1 proc. odpowiedziało na to pytanie raczej tak. Oznacza to, że spory odsetek mieszkańców ceni sobie życie w Grodzie Sambora.

 

Poprosiliśmy też respondentów o wypowiedzenie się na temat swojego zainteresowania sprawami lokalnymi. I tak, zdecydowanie interesuje się tym co dzieje się w mieście 57,9 proc. ankietowanych, z kolei raczej tak – 34,2 proc. Oznacza to, że zainteresowanie sprawami miasta wykazało prawie 92 proc. respondentów. Ułamki procenta stanowią osoby, których nie interesują lokalne sprawy.

 

"Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych,

które jest partnerem projektu "InForMe 2.0 - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 "Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji."

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe