Podsumowanie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pelplinie

  • 12.02.2021, 17:00
  • Źródło: UM Pelplin
Podsumowanie 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pelplinie

Podziel się:

Oceń:

Za nami 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierano środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W gminie Pelplin zebrano 24 926,37 zł, co jest najwyższą kwotą w historii zbiórek WOŚP w naszej gminie.

Organizacją WOŚP w Pelplinie zajął się Ośrodek Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo Historyczne Pomorza.

W niedzielę 31 stycznia datki do puszek zbierało 23 wolontariuszy, a wśród nich duża grupa młodzieży ze Szkoły w Rajkowach, uczniowie z Pelplina, innych miejscowości oraz dorośli wolontariusze. Tradycyjnie puszka WOŚP stała w sklepie pani Anny Sobieralskiej. Pan Sławek Ossowski jeździł swoim samochodem Gaz, zbierał datki do puszki i rozdawał serduszka i inne upominki wszystkim darczyńcom. Zbiórka prowadzona była też w Rajkowach. Łącznie do puszek zebrano 15 415,87 zł, 15,30 Euro, 50 pensów brytyjskich i 50 kopiejek ukraińskich. To więcej niż w latach poprzednich.

W tym roku nie było imprezy w Ośrodku Kultury z występami artystycznymi i licytacjami. Przekazane na rzecz WOŚP przedmioty, gadżety, upominki, wystawione zostały na aukcjach Allegro. Z licytacji prowadzonych przez MOK zebrano łącznie 9510,50 zł. Najwyższa kwota, 3 tys. zł, wpłynęła za zdjęcie z autografem Viki Gabor. Wysokie kwoty osiągnęły inne licytacje, w tym sesja fotograficzna Magdaleny Rzóski – 690 zł, piłka siatkowa z podpisem GIBY – 610 zł, tort Pavlova- 405 zł, Gazikowanie- 350 zł, zestaw gadżetów sportowych z Klubu Wierzyca Pelplin- 305,50 zł.

Trzeba zaznaczyć, że nie będziemy mieli pełnych danych o wysokości wpłaconych środków przez mieszkańców gminy Pelplin, ponieważ każdy mógł licytować na Allegro wybrane przez siebie pozycje z całej Polski, można było wpłacać środki przez e-skarbonki, wysyłać płatne SMS-y. Nie wiemy ile osób z naszej gminy skorzystało z takiej możliwości.

Źródło: UM Pelplin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe