sobota, 20 kwietnia 2024 10:09

Lekkoatleci MKS Sambora Tczew na zawodach halowych

31.01.2021 roku w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng pamięci Ireny Szewińskiej U14 i U16, połączony z Mistrzostwami Okręgu Pomorskiego w kategorii U16.
  • Źródło: UM Tczew

W Mityngu udział wzięła duża grupa podopiecznych trenera Tadeusza Galińskiego  /9 zawodniczek/ i grupa trenera Mariusza Maruta /7 osób – 5 dziewcząt oraz 2 chłopców/ reprezentująca UKS Dwójka Tczew, na co dzień startujący w trójboju/dwuboju nowoczesnym.

Zawody odbywały się w pełnym reżimie sanitarnym /ponad 1200 zawodników/. Zawodnicy i trenerzy przebywali na obiekcie w maseczkach z zachowaniem odległości. Maseczki zdejmowali tylko na start.

Największy sukces odniosła Maria Tobiańska U14, która zdobyła srebrny medal w Ogólnopolskim Mityngu Ireny Szewińskiej w skoku w dal z wynikiem 4,67m – ustanawiając swój nowy rekord.

W Mistrzostwach Okręgu U16 zdobyliśmy dwa medale. Nikola Grabowska srebrny, a Zuzanna Wójcik brązowy medal w skoku w dal, obie uzyskały wynik 4,87m. Wiktoria Bylicka zajęła czwarte miejsce w skoku wzwyż 1,36 m.

Dla pozostałych zawodników był to pierwszy start i pierwsze szlify w tak dużej Ogólnopolskiej imprezie. Większość poprawiała swoje rekordy życiowe. Gratulujemy.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie PZLA w zakładce wyniki zawodów lub na pod linkiem: https://live.domtel-sport.pl/

W poprzednim tygodniu na tym samym obiekcie odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu U 20, w których to startowali zawodnicy MKS Sambor Tczew zdobywając 3 medale i tak Mateusz Lippke zdobył srebrny medal w skoku w dal – 5,82 m, a dwójka naszych sprinterów Kamil Lesiński zdobył srebrny medal na 200m – 24,11 sek., a jego kolega Michał Struczyński brązowy medal z wynikiem 26,81 sek.