POSZUKIWANY 19-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

  • 14.01.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Tczew
POSZUKIWANY 19-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUTY ZA KRADZIEŻE SKLEPOWE

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 19-latka, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych sprawca z półek sklepowych kradł wartościowe przedmioty i spowodował łącznie straty na kwotę ponad 2 tys. złotych. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie kolejne zarzuty kradzieży. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 19-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zajmując się sprawami kradzieży sklepowych, do których dochodziło w różnych sklepach od października do grudnia ubiegłego roku, ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma ten sam sprawca. Według ustaleń mundurowych sprawca wchodząc na teren placówek handlowych kradł perfumy, elektryczne szczoteczki do zębów oraz słuchawki i spowodował łączne straty na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Kryminalni w wyniku analizy zgromadzonych dowodów ustalili, że związek z tymi kradzieżami ma 19-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. 11 stycznia br. funkcjonariusze ustalili, gdzie aktualnie przebywa podejrzewany mężczyzna i go zatrzymali. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wystawionym przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży miejscowy sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do komendy. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kradzieży, a następnie trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe