Piękna oprawa mszy z okazji Święta Trzech Króli. Dzieciątko obdarowano złotem, mirrą i kadzidłem. ZOBACZ ZDJĘCIA !!

  • 07.01.2021, 14:18
  • redakcja
Piękna oprawa mszy z okazji Święta Trzech Króli. Dzieciątko obdarowano złotem, mirrą i kadzidłem. ZOBACZ ZDJĘCIA !! Z. Mocny

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. 6 stycznia w środę obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego, zwanego w Polsce Świętem Trzech Króli. Według tradycji Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon małemu dzieciątku Jezus. W Tczewie tegoroczne obchody odbyły się w kościele NMP Matki Kościoła na Suchostrzygach.

Poganie zwracający się do Boga są symbolicznym wyrazem tego, że Bóg pod postacią dzieciątka Jezus przybywa także do nich.

Niestety w tym roku Święto Trzech Króli w Tczewie z uwagi na obostrzenia odbyło się bez tradycyjnego Orszaku. Jednak organizatorzy - Pomorski Przeorat Orderu Świętego Stanisława nie zrezygnowali z uczczenia tradycji. Zaprosili mieszkańców do kościoła NMP Matki Kościoła, aby uczcić ten dzień. Dodajmy, że zadbano by w kościele znalazła się przepisowa liczba 200 wiernych. Zdecydowana większość mieszkańców przybyłych na uroczystą mszę zastosowała się także do wymogu noszenia maseczek.

W rolę trzech Mędrców ze wschodu wcielili się Michalak Eligiusz, Łukasz Partyka oraz Adam Zając. Wyznaczono też trzech darczyńców: złota, mirry i kadzidła.

 

(tomm)/Fot. Zbigniew Mocny

 

 

html_redakcja

Zdjęcia (19)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe