56-latek płacił przywłaszczoną kartą płatniczą

  • 24.12.2020, 09:09
  • Źródło: KWP Gdańsk
56-latek płacił przywłaszczoną kartą płatniczą

Podziel się:

Oceń:

Kryminalni zatrzymali 56-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa przywłaszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że sprawca najpierw przywłaszczył znalezioną kartę płatniczą, a następnie zapłacił nią zbliżeniowo za zakupy. Podczas kolejnej płatności karta została zablokowana. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania tego przestępstwa. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

14 grudnia br. tczewscy kryminalni ustalili, że w zeszłym miesiącu doszło do zagubienia karty płatniczej przez pokrzywdzonego. Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawca przywłaszczył znalezioną kartę, a następnie zapłacił nią zbliżeniowo za zakupy. Okazało się, że przy kolejnej transakcji karta została zablokowana. Mundurowi ustalili również, że pokrzywdzony ze względu na poniesione niskie straty i zablokowaną kartę nie zgłaszał tych przestępstw w jednostce Policji.

Kryminalni dalej zajmując się tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 56-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Wczoraj stróże prawa zatrzymali podejrzewaną osobę, którą doprowadzili do miejscowej komendy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić 56-letniemu mężczyźnie łącznie 3 zarzuty dotyczące przywłaszczenia mienia, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania tego przestępstwa. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe