czwartek, 25 kwietnia 2024 17:16
Reklama

XIII Olimpiada: uroczyste wręczenie głównej nagrody

Laureaci pierwszego i drugiego miejsca w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odebrali nagrody z rąk Zastępcy Prezydenta ds. Przedsiębiorczości i Ochrony Klimatu Piotra Borawskiego. Spotkanie odbyło się w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
  • Źródło: UM Tczew
XIII Olimpiada: uroczyste wręczenie głównej nagrody

Niestety obecna sytuacja nie pozwoliła na to, by finał odbył się w dotychczasowej formule.  Nie było, wzorem lat ubiegłych, przesłuchań finalistów i uroczystej gali, która w tym roku miała mieć miejsce w Rumi.  Ostatni etap konkursu musiał odbyć się korespondencyjnie.  Tegoroczną edycję konkursu wygrał Sebastian Freda z Tczewa. Na drugim miejscu znalazł się Michał Konopko z Gdańska. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kreft z Rumi. 

14 grudnia w siedzibie Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej nagrody odebrali zwycięzca Olimpiady i zdobywca drugiego miejsca. Wręczył im je zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Borawski wraz z rektorem uczelni profesorem Zbigniewem Machalińskim.  

18 grudnia w Komendzie Straży Miejskiej  tczewscy finaliści Jakub Talaśka oraz Dawid Hartman zdobywcy szesnastego  i osiemnastego  miejsca odebrali nagrody z rąk Komendanta  Andrzeja Jachimowskiego.

Za szczególne zaangażowanie i współpracę nagrodę otrzymała  również  Pani Maria Bilińska  koordynator uczniów .

Do udziału w XIII Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Pomorscy rowerzyści” zgłosiło się 1777 uczniów z 44 pomorskich szkół ponadpodstawowych. W pierwszym etapie konkursu test rozwiązywało 1382 uczestników w 11 miastach. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 513 osób. Spośród nich wyłoniono 32 finalistów. Ostatecznie prace finałowe przesłało 20 uczniów. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę. Uczestnicy mieli za zadanie zdiagnozować najważniejsze problemy dotyczące bezpieczeństwa rowerzystów w swoim miejscu zamieszkania i zaproponować rozwiązania. Komisja konkursowa oceniała między innymi wartość merytoryczną każdej pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność zaprezentowania autorskiego projektu. 


Podziel się
Oceń

Reklama