Ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

  • 07.12.2020, 07:30
  • Wawrzyniec Mocny
Ksiądz prałat Stanisław Cieniewicz uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu… Facebook

Podziel się:

Oceń:

5 grudnia poseł Kazimierz Smoliński poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku o uhonorowaniu ks. prałata Stanisława Cieniewicza, kapelana tczewskiej „Solidarności”, budowniczego kościoła i wieloletniego proboszcza kościoła pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie, przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Aktu odznaczenia dokonał Wojewoda Pomorski - Dariusz Drelich.

Jak pisze poseł: „Miałem zaszczyt brać udział w tej uroczystości. Gratulacje i wielu lat w zdrowiu i opiece Bożej księże prałacie.”.

Jak napisano krzyż prezydencki wręczono „za wybitne zasługi w działalności społecznej i duszpasterskiej”. W uroczystości, która odbyła się w sopockim Belwederku uczestniczył również Andrzej Spiker, Dyrektor Generalny Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Przyłączamy się do gratulacji dla ks. proboszcza St. Cieniewicza, który na zawsze odcisnął pozytywny ślad w historii Tczewa i nie tylko.

 

(tomm)/fot. Facebook

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe