porozumienie KWP z 7 PBOT

  • 24.11.2020, 09:48
  • Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz
porozumienie KWP z 7 PBOT KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Pomorscy terytorialsi podpisali porozumienie o współpracy z policją.

20 listopada Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio podpisali porozumienie o współpracy obejmującej m. in. zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

 

W piątek Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, nadinsp. Andrzej Łapiński oraz dowódca 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio, kmdr Tomasz Laskowski podpisali porozumienie o współpracy. Jest ono deklaracją podejmowania wspólnych działań, m.in. w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych, ratowania życia ludzkiego, poszukiwania osób zaginionych oraz szkolenia w tym zakresie. Podstawą do zawierania tego typu umów pomiędzy brygadami OT a wojewódzkimi komendami policji jest porozumienie podpisane 5 lutego 2020 br. przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej, gen. dyw. Wiesława Kukułę i Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka. Głównymi założeniami porozumienia zawartego w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ma być współpraca obejmująca zagadnienia z zakresu zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego i poszukiwania osób zaginionych.

 

Podczas wspólnych szkoleń poruszane będą tematy sposobu przekazywaniu informacji niezbędnych do realizacji postanowień porozumienia, korzystaniu z bazy szkoleniowej, materiałów szkoleniowych oraz świadczeniu usług dydaktycznych, współpracy kadry instruktorskiej, dydaktycznej, a także pomocy innych specjalistów. Strony będą sobie udzielać wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania - zgodnie z zawartymi umowami - z zakwaterowania i strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

 

W ramach operacji „Odporna Wiosna” żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami policji, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2. Terytorialsi wspierali policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Podpisany dokument przekłada się dziś na praktyczne działania i usprawnia podejmowanie wspólnych akcji wojska i policji na szczeblu lokalnym.

Źródło: 7 PBOT/ Maciej Szalbierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe