Wszystko musi się spinać, niekoniecznie mieszkańcom

  • 23.10.2020, 21:11
  • Źródło: Gazeta Tczewska
Wszystko musi się spinać, niekoniecznie mieszkańcom

Podziel się:

Oceń:

Wśród mieszkańców rozgorzała dyskusja na temat propozycji Pana prezydenta dotyczącej podniesienia ceny za wywóz śmieci o 4 zł od osoby. Argumentem, który ma przemawiać za takim ruchem ma być fakt, że budżet za wywóz śmieci się nie spina

Muszę kilka słów napisać na ten temat. Na najbliższej sesji radni będą głosowali za przyjęciem lub nie propozycji Pana prezydenta Tczewa. Obserwując pracę rady miasta i jej kreatywność należy się spodziewać, że propozycja zostanie przyjęta. Zwrócę uwagę, że sprawa śmieci w Tczewie to temat bardzo wrażliwy. Smród z wysypiska śmieci staje się coraz bardziej dokuczliwy dla mieszkańców, ale tego tematu publicznie nie podejmuje się? Dlaczego? Może ten problem przerasta włodarzy? A może, jeżeli dowali się cenę za wywóz śmieci, to ludzie potraktują to, jako luksus i będą skłonni płacić więcej i tolerować smród. Niestety skutek jest z reguły odwrotny. Argumenty za podniesieniem ceny pokazują brak kreatywności. W dobie kryzysu spowodowanego Covid - 19 wielu ludzi traci pracę lub spadają im dochody. Czy podniesienie  cen w tym momencie ma pomóc przetrwać trudne czasy?

Zapewne włodarze nie mają problemu z domowymi przychodami, żyje im się dobrze i wygodnie, a w domu zawsze finanse muszą się spinać. Tyle tylko, że to my mieszkańcy was utrzymujemy. To mieszkańcy was wybrali do rozwiązywania problemów, a nie podnoszenia kosztów życia w dobie kryzysu. Jeżeli nie potraficie spiąć kosztów i poszukać innych rozwiązań, które w dobie kryzysu nie będą dodatkowym obciążeniem dla mieszkańców, to może po prostu nie nadajecie się do tej pracy. 

Ponieważ za chwilę może być próba rozmycia odpowiedzialności za podwyżkę, muszę zwrócić uwagę, że to nie rząd zamierza podnieść nam koszty za wywóz śmieci, a Pan prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki zgłosił taką propozycję.  Może wzór jest brany z doświadczeń i posunięć prezydenta Warszawy, który drastyczną podwyżkę ma chyba już za sobą. W końcu jak słyszeliśmy na poprzedniej sesji rady miasta, stosunki z ratuszem warszawskim rozwijają się. Co prawda na razie była to tylko ulotka, ale doświadczenia warszawskie z podwyżek cen zawsze warto rozważyć i może to być kolejny mały krok w zacieśnianiu współpracy?

Może w końcu Pan prezydent Tczewa zabierze się poważnie za problem, coraz bardziej dokuczliwego smrodu z wysypiska oraz innych niedogodności z tym związanych. Wydanie ogromnych pieniędzy na budowę podobno nowoczesnej sortowni i wysypiska śmieci miało być dla mieszkańców dobrym interesem, a staje się coraz większą zmorą.

Przypomnę jeszcze tylko, że miasto Tczew podpisało deklarację na wożenie śmieci do nowo budowanej spalarni śmieci w Gdańsku, czyli około 40 km. Zapewne ten fakt zupełnie nie wpłynie na ceny wywozu śmieci w Tczewie, ponieważ ciężarówki (śmieciarki) będą należały do wolontariuszy (sic!). Tak, tak - to się musi wszystko spinać.

 

 

 

                   

Źródło: Gazeta Tczewska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podatnik
podatnik 06.11.2020, 13:26
Dziękujemy Panie Pobłocki za podatki od nieruchomości również.
Bożydar
Bożydar 05.11.2020, 20:44
Wczoraj fetor w mieście
Ja....dole
Ja....dole 31.10.2020, 09:00
Wywołał pan wilka z lasu , podnieśli ceny za śmieci !!!!!!!
Janina
Janina 29.10.2020, 19:37
Dzisiaj znowu przenikliwy smród w mieście. Kiedy to się skończy

Pozostałe