ZATRZYMANY 32-LATEK PŁACIŁ ZA ZAKUPY ZNALEZIONĄ KARTĄ PŁATNICZĄ – ODPOWIE ZA WŁAMANIA

  • 14.10.2020, 17:00
  • Źródło: KPP Tczew
ZATRZYMANY 32-LATEK PŁACIŁ ZA ZAKUPY ZNALEZIONĄ KARTĄ PŁATNICZĄ – ODPOWIE ZA WŁAMANIA

Podziel się:

Oceń:

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca znalazł portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą, a następnie płacił nią zbliżeniowo za zakupy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia dokumentów. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

4 września br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przywłaszczeniu zgubionego portfela, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca odnalazł zgubiony przedmiot, a następnie korzystając ze znajdującej się tam karty płatniczej, 5 razy zapłacił zbliżeniowo za zakupy. Mundurowi ustalili, że w wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę prawie 230 złotych.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tymi przestępstwami ma 32-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Stróże prawa 11 października br. na ulicy Wojska Polskiego zauważyli podejrzewanego mężczyznę, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 5 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz przywłaszczenia dokumentów. Podczas przesłuchania zatrzymany 32-latek przyznał się do popełnienia tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe