Wystawa fotograficzna Piotra Szumigaja

  • 21.07.2020, 11:03
  • Źródło: UM Tczew
Wystawa fotograficzna Piotra Szumigaja

Podziel się:

Oceń:

Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę fotograficzną „O czym szumi gaj… Wdecki Park Krajobrazowy” Piotra Szumigaja. Wystawa jest czynna do 30 sierpnia w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4.

Wystawa fotograficzna „O czym szumi gaj… Wdecki Park Krajobrazowy” przedstawia różnorodność przyrodniczą ukazującą perełki polskiej przyrody w postaci flory, fauny, awifauny oraz krajobrazów pochodzących z terenu Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Fotografie przyrodnicze są efektem finalnym wielu godzin spędzonych w terenie, setek przejechanych kilometrów, przeżyciem mnóstwa różnych przygód, a wszystko po to, by uwiecznić to, co nieodwracalnie się zmienia lub ginie oraz w poszukiwaniu tego jedynego w swoim rodzaju “życiowego ujęcia”.

Piotr Szumigaj pochodzi z Roztocza na Lubelszczyźnie, obecnie mieszka koło Chełmna w woj. kujawsko-pomorskim. Z wykształcenia zootechnik, z zawodu technik-leśnik, na co dzień zawodowo związany z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym, z zamiłowania przyrodnik i fotograf dzikiej przyrody.   Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręgu Toruńskiego i Komitetu Ochrony Orłów regionu Kujawsko – Pomorskiego. Głównym celem jego fotograficznych zmagań jest flora, fauna, awifauna oraz krajobraz pochodzące z terenu Wdeckiego Parku Krajobrazowego i Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Specjalizuje się w fotografowaniu bielików  i zimorodków z samodzielnie pobudowanych czatowni oraz w fotografii krajobrazowej. Organizator „Ogólnopolskiego Konkurs Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody”. Uczestnik i współorganizator plenerów i warsztatów fotograficznych. Moderator Ligi Fotografów Przyrody Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Toruńskiego. Fotografie jego autorstwa zamieszczano m.in. w książkach (publikacjach naukowych i przyrodniczych), albumach, kalendarzach, broszurach oraz na tablicach informacyjnych, plakatach i pocztówkach wydawanych staraniem Wdeckiego Parku Krajobrazowego, Chełmińskiego i Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego oraz Starostwa Powiatowego w Świeciu.

Źródło: UM Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe