Wyłoniono laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020, etap gminny.

  • 08.07.2020, 09:21
  • Źródło: Gmina Tczew
Wyłoniono laureatów konkursu Piękna Wieś Pomorska 2020, etap gminny.

Podziel się:

Oceń:

Spośród zgłoszonych wsi i zagród komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka wyłoniła laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia. Komisja, która dnia 26 maja br. wizytowała w zgłoszonych miejscach, w swojej ocenia brała pod uwagę m.in.: zadbane przestrzenie, architekturę, aktywność mieszkańców w pielęgnowaniu dziedzictwa kulturowego i krajobrazu naturalnego.

W tegorocznej edycji miano Najpiękniejszej Wsi otrzymało sołectwo Szpęgawa, drugie miejsce przypadło wsi Lubiszewo Tczewskie, natomiast trzecie przyznano wsi Swarożyn. Wyróżnienia powędrowały dla sołectw Rokitki oraz Malenin.

W kategorii zagroda wyróżnienie trafiło do państwa Barbary i Zenona Szyszko z Waćmierka. Podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Gminy Tczew, Wójt Gminy wręczył okolicznościowe dyplomy gratulacyjne oraz bony z nagrodami pieniężnymi.

„Wierzę, że dzięki tym drobnym nagrodom sołectwa stają się jeszcze bardziej atrakcyjne i przyjazne naszym mieszkańcom. Cieszę się że są wsie, które stale biorą udział w tym plebiscycie. W przyszłym roku planujemy zwiększyć budżet na nagrody pieniężne w konkursie dlatego zachęcam wszystkie nasze wsie, a także prywatne zagrody o charakterze rolnym do udziału”- informuje Wójt Gminy Tczew Krzysztof Augustyniak.

 

Źródło: Gmina Tczew

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe