Wybieramy wygodny materac dla osoby wysokiej

  • 29.06.2020, 23:13
  • Źródło: Artykuł sponsorowany
Wybieramy wygodny materac dla osoby wysokiej

Podziel się:

W przypadku zdecydowanej większości osób dorosłych, materac o długości dwóch metrów okazuje się w pełni wystarczający. Jednak osoby o wzroście w okolicy dwóch metrów muszą zdecydować się na nieco większy rozmiar. Materace 160x220 cieszą się dużym zainteresowaniem wśród bardzo wysokich klientów. Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy wyborze takiego materaca?

Długie materace dla dwóch osób

Standardowe rozmiary materacy oferują szeroką gamę szerokości, ale pod kątem długości wiele z nich kończy się na dwóch metrach. To zdecydowanie za mało dla osoby, której wzrost jest bliski lub przekracza granicę 200 cm. Propozycją dla takich osób są dwuosobowe materace 160x220. Ich długość sprosta oczekiwaniom bardzo wysokich osób oferując należyty komfort snu. Stosunkowo duża szerokość da wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób dorosłych. Sprawdź ofertę materacy 160x220 cm na https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-160x220-cm-do-spania

Jaka twardość materaca jest najlepsza?

W przypadku wysokich osób często pojawia się problem, ponieważ różnica wagi obojga partnerów może być bardzo wysoka. Tymczasem, zarówno materace kieszeniowe, jak również materace piankowe należy dostosować twardością pod kątem wzrostu. Jeśli różnica wagi jest duża, warto postawić na materac H2 (do 80 kg) lub H3 (powyżej 80kg). Świetnym rozwiązaniem są materace termoelastyczne, które dopasowują się zarówno do nacisku ciała, jak również do temperatury. W ten sposób zapewniają doskonałą stabilizację obojgu osobom.

Materace 160x220 z wypełnieniem piankowym

Jeśli poszukujesz dużego materaca, który sprosta oczekiwaniom osoby wysokiej, materac 160x220 okaże się słusznym wyborem. Godne polecenia są przede wszystkim materace piankowe, które gwarantują optymalną sprężystość punktową. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się materace termoelastyczne oraz materace profilowane, które świetnie sprawdzą się przy dużej różnicy wagowej między partnerami. Wysoka wytrzymałość wypełnienia piankowego sprawia, że materace 160x220 mogą służyć doskonałą jakością snu przez wiele lat.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Pozostałe