Wyważył drzwi i włamał się. Łupem złodzieja - recydywisty pudełko z pieniędzmi...

  • 15.05.2020, 15:50
  • redakcja
 Wyważył drzwi i włamał się. Łupem złodzieja - recydywisty pudełko z pieniędzmi... KPP Tczew

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Pelplina zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o włamanie do jednego z lokali gastronomicznych. Według policyjnych ustaleń sprawca wyważył drzwi wejściowe do budynku, a następnie ukradł pudełko z pieniędzmi. Dodatkowo według ustaleń śledczych zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego miał związek z innym włamaniem do sklepu, skąd ukradł również pieniądze.

Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za takie przestępstwa.

11 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych. Do zdarzenia miało dojść w nocy. Jak ustalili mundurowi sprawca najpierw wyważył drzwi wejściowe do budynku, a następnie ukradł pudełko, w którym znajdowało się 400 złotych. Stróże prawa przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

 

Dwa dni później funkcjonariusze dalej pracując nad tą sprawą zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego ma związek jeszcze z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie powiatu, skąd ukradł 500 złotych. Do tego przestępstwa doszło w listopadzie ubiegłego roku. Śledczy ustalili, że 24-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za takie przestępstwa.

 

14 maja (czwartek) policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące dwóch kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

Opr. (tomm)/KPP Tczew

html_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe