[WIDEO] 3 dachujące samochody. 6 unieruchomionych aut w wypadku, pożar i reanimacja. KRONIKA STRAŻACKA 20-26.04.2020

  • 30.04.2020, 19:20
  • Wawrzyniec Mocny
videosoundremover_1587752178116.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach 20 – 26 kwietnia br. zanotowano łącznie 45 zdarzenia, w tym 15 pożarów, 29 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Publikujemy strażackie podsumowanie tygodnia, w którym najgroźniejszym w skutkach był wypadek na skutek wbiegnięcia łosia na autostradę. Udostępniamy też nadesłane WIDEO dokumentujące pożar wiaty śmietnikowej.

Ważniejsze zdarzenia:

 

 

Płonące samochody

GM. TCZEW. 20 kwietnia w Dąbrówce Tcz. Doszło do pożaru dwóch aut. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się 2 pojazdy - samochód dostawczy oraz samochód osobowy. Pożarem objęty był przedział pasażerski oraz silnikowy samochodu dostawczego oraz przedział bagażowy oraz pasażerski samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody oraz jednego prądu piany ciężkiej na palące się pojazdy. Po ugaszeniu pożaru działania zakończono. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG i jeden z OSP Dąbrówka Tczewska.

 

 

Wypadek drogowy. Jedno z aut dachowało!

GM. TCZEW. 23 kwietnia strażacy odebrali wezwanie do interwencji. Na krajowej drodze nr 91 na wysokości Czarlina doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Uległy jemu 2 samochody osobowe: peugeot stał na polu rolnym oddalony od drogi ok. 6 m po dachowaniu, natomiast VW stał na środku szosy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz uprzątnięciu jezdni z stwarzających zagrożenie rozlanych płynów eksploatacyjnych. W likwidacji skutków wypadku brały udział dwa zastępy z JRG Tczew oraz jeden zastęp z OSP Gniszewo.

 

 

 

Dachowanie na drodze wojewódzkiej

GM. TCZEW. 24 kwietnia wezwano strażaków do zdarzenia na DW nr 224. Auto marki VW Polo w wyniku dachowania wypadło z drogi i znajdowało się na dachu na poboczu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM przekazano osoby, które następnie zostały zabrane do szpitala. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG Tczew i jeden z OSP Turze.

 

Mężczyzna nie oddychał...

TCZEW. 24 kwietnia w Tczewie przy ul. Fr. Żwirki doszło do zasłabnięcia mężczyzny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy straży zastano mężczyznę, który leżał na ławce bez czynności życiowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podłączeniu mężczyzny do AED i przystąpieniu do resuscytacji krążeniowo - oddechowej do momentu przybycia na miejsce ZRM. Po przybyciu na miejsce karetki nadal prowadzono sztuczne oddychanie i masaż serca, wspomagając działania ratowników medycznych. Po zakończeniu działań na miejscu zdarzenia poszkodowany został przewieziony przez ZRM do szpitala w Gdańsku. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG.

 

24.04.2020r. Tczew ul Armii Krajowej – Pożar wiaty śmietnikowej

 

Podpalenie czy zaprószenie wiaty śmietnikowej?

TCZEW. W godzinach wieczornych 24 kwietnia przy ul. Armii Krajowej ogień objął wiatę śmietnikową. W chwili akcji był już mocno rozwinięty. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, a na pożar podano dwa prądy piany ciężkiej, dogaszono prądem wody. W gaszeniu pożaru brały udział zastępy OSP Tczew i OSP Miłobądz.

 

26.04.2020r. Olsze A1 43 km kierunek Gdańsk – wypadek drogowy

 

Potrącony łoś unieruchomił 6 samochodów!

GM. MORZESZCZYN. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek 6 samochodów: 5 osobowych i dostawczego po zderzeniu z łosiem na autostradzie A-1 obok (MOP Olsze). Samochód Dostawczy marki Fiat Ducato, który pierwszy uderzył w łosia stał na pasie zieleni poza jezdnią autostrady – całkowicie rozbity, drugi osobowa Toyota Yaris leżała na dachu na wolnym pasie ruchu, pozostałe 4 auta po przejechaniu przez leżącego na jezdni łosia stały 250 m dalej. W wyniku wypadku ranne zostały 3 osoby, z czego 2 wymagały zabrania do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, usunięciu uszkodzonych pojazdów oraz martwego łosia z jezdni. W likwidacji skutków wypadku brały udział: po jednym zastępie JRG Tczew, JRG Starogard Gd., OSP Pelplin, OSP Morzeszczyn.

 

W minionym tygodniu strażacy z powiatu tczewskiego uczestniczyli w 15 zdarzeniach związanych z zabezpieczeniem infrastruktury przeznaczonej do walki z koronawirusem oraz w jednym zdarzeniu związanym z dostarczaniem żywności osobom przebywającym na kwarantannie.

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe