Po Wielkanocy rusza przebudowa ul. Gdańskiej

  • 07.04.2020, 14:22
  • Wawrzyniec Mocny
Po Wielkanocy rusza przebudowa ul. Gdańskiej UM w Tczewie

Podziel się:

Oceń:

TCZEW. Tuż po święta rozpoczną się prace budowlane związane z realizacją IV etapu przebudowy ul. Gdańskiej. Czekają nas zatem miesiące utrudnień i uciążliwości.

Od 14 kwietnia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Na remontowanym odcinku (między skrzyżowaniami z ul. Sobieskiego i z al. Zwycięstwa – patrz schemat) ul. Gdańska stanie się jednokierunkowa - przejazd będzie od strony dworca w kierunku ul. Sobieskiego. Chcąc jechać w drugą stronę, należy skorzystać z objazdów - przez ul. Niepodległości i al. Zwycięstwa albo przez ul. Mostową i Pomorską.

 

- Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała do zakończenia inwestycji. Dodatkowo, pod koniec czerwca, planowane jest zamknięcie ul. Gdańskiej od ul. Sobieskiego do wiaduktu 800-lecia, z wyłączeniem komunikacji zbiorowej i mieszkańców – informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie. - Przebudowa ul. Gdańskiej to jedna z największych inwestycji czekających nas w tym roku w Tczewie. Jej koszt to 8,6 mln zł, wykonawcą jest Firma Budowlano - Drogowa MTM z Gdyni, ze strony miasta inwestycję prowadzi Zakład Usług Komunalnych.

 

Przebudowa obejmie 510 m bieżących drogi od skrzyżowania z al. Zwycięstwa i Pomorską (to skrzyżowanie zostało wyremontowane w poprzednim etapie) do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Remontowane będą skrzyżowania ul. Gdańskiej z ul. Sobieskiego, Kozią, Pomira, Południową, Warsztatową, a także 80-metrowy odcinek ul. Sobieskiego.

Zadanie obejmuje położenie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników po obu stronach ulicy Gdańskiej. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie i przebudowane miejsca parkingowe. Liczba miejsc postojowych zwiększy się o 17. Zbudowane zostaną dwie nowe zatoki autobusowe – przy ul. Sobieskiego i Gdańskiej. Po lewej stronie jezdni (patrząc w stronę kościoła) będzie wiodła ścieżka rowerowa. Przebudowane zostaną instalacje podziemne.

Prace mają się zakończyć w październiku br.

 

Z pewnością remont na ul. Gdańskiej oraz panująca epidemia koronawirusa nie przysporzą klientów przedsiębiorcom. Gorzej, bo jeszcze pogorszy ich sytuację. Tego możemy być pewnie patrząc na podobną inwestycję sprzed lat.

(tomm)

*Felieton o tym co przyniesie nowa przebudowa ul. Gdańskiej znajdziecie w najnowszym nr 15 Gazety Tczewskiej. Plan organizacji ruchu w czasie zapowiadanej inwestycji załączamy w materiale zdjęciowym.

 

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe